Foto: TASR - Michal Svítok

Nová programová služba RTVS sa bude volať Šport.

Na svoje si prídu najmä fanúšikovia športu. Nová programová služba RTVS bude prioritne zameraná na šport, ale aj na životný štýl. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

“Diváci sa môžu tešiť na množstvo zaujímavých programov, chýbať nebudú ani priame prenosy, športové spravodajstvo, ale aj archívne programy a magazíny o zdravom životnom štýle či dokumenty o slovenských športových velikánoch,” píše web RTVS.

Nový program začne vysielanie 20. decembra o 17:00 hod. Televízia prinesie už v prvom roku vysielania najvýznamnejšie športové podujatia, prezradil pre web RTVS generálny riaditeľ televízie Jaroslav Rezník. Nová športová televízia RTVS bude vysielať 24 hodín denne a jej súčasťou bude aj dynamické športové spravodajstvo. Tešiť sa môžeme aj na prehľad aktuálnych udalostí.

foto: TASR – Jaroslav Novák

Táto nová televízia získala vysielacie práva na mnoho významných podujatí. Jej diváci sa môžu tešiť v prvom rade na prenosy zo Zimnej olympiády v Pekingu, na MS v hokeji vo Fínsku a MS vo futbale v Katare.

Na obrazovkách ale nebude chýbať ani Svetový pohár v alpskom lyžovaní s Petrou Vlhovou, niekoľko cyklistických pretekov s Petrom Saganom, Svetový pohár v biatlone so sestrami Fialkovými, vybrané tenisové turnaje žien, futbalovú Európsku a Európsku konferenčnú ligu, Ligu národov, najvyššiu domácu hokejovú súťaž, ale aj juniorský svetový šampionát hokejistov do 20 rokov. Priestor dostane aj futsal, hádzaná, volejbal, basketbal, gymnastika či plávanie.

0
Uložiť článok
Komentovať