Foto: JOJ Šport, TASR (AP)

Na Slovensku dnes odštartuje nový športový kanál. Prinesie viaceré dôležité prenosy, zameraný bude prevažne na našich športovcov.

Slovenský televízny priestor už dnes doplní nový, športovo zameraný kanál, ktorý doplní portfólio skupiny JOJ Group. Športová stanica JOJ Šport už niekoľko dní testuje svoje vysielanie, dnes však začne vysielať „naostro“.

„Štartujeme novú športovú televíziu JOJ Šport! Toto je historický okamih! S novou športovou stanicou štartujeme už v stredu o 19:50,“ napísala JOJ-ka na oficiálnom facebookovom profile svojho nového kanála. Spustenie ďalšej svojej stanice avizovala už pred niekoľkými mesiacmi.

Foto: JOJ Šport

Po teste prichádza ostrý štart

V uplynulých dňoch mohli abonenti niekoľkých televíznych platforiem sledovať testovacie vysielanie JOJ Šport. Išlo predovšetkým o zákazníkov služieb ako freeSAT, Plustelka (DVB-T) či Skylink a ďalšie. Testovacie vysielanie pozostávalo len z rôznych upútaviek a príhovorov slovenských športovcov, píše web Živé.sk. Práve na slovenský šport a našich športovcov sa chce vysielanie nového kanála zamerať najviac. Ponúkne ale aj najsledovanejšie medzinárodné a svetové športové turnaje či majstrovstvá.

Prvým odvysielaným športovým podujatím bude volejbalová liga majstrov. JOJ Šport o tom taktiež informovala na facebookovom profile. Hlavnou tvárou televízie bude Slávo Jurko.

Nové high-tech štúdio a 6500 live prenosov

Ako skupina JOJ Group spresnila už dávnejšie pri avizovaní cieľa spustiť novú športovú stanicu, JOJ Šport bude vysielať z úplne nového high-tech vysielacieho pracoviska. To bude disponovať až 3 novými modernými štúdiami a 14 vysielacími strižňami. Vysielanie má bežať nonstop.

Ambiciózny plán skupiny JOJ počíta s 20 živými prenosmi týždenne a takmer 800 zápasmi z domácich ligových súťaží. Tie si bude televízia vyrábať sama. Ročne plánuje odvysielať cez 6500 live prenosov, pripomína Živé.sk.

Ešte koncom januára tohto roka sme informovali o tom, že TV JOJ má v pláne spustiť novú športovú stanicu. Spoločnosť totiž získala práva na vysielanie alpského lyžovania, ktoré je na Slovensku veľmi sledované aj vďaka úspechom lyžiarky Petry Vlhovej. Od roku 2024 tiež JOJ Group získa vysielacie práva na majstrovstvá sveta v hokeji. Predpokladá sa, že všetky tieto prenosy budú súčasťou programu JOJ Šport.

0
Uložiť článok
Komentovať