Foto: TASR - Michal Svítok

Dúfam, že verejnoprávne médium bude naďalej aktuálnym, nestranným, objektívnym, pravdivým a vyváženým zdrojom informácií pre všetkých ľudí na Slovensku," uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Najobjektívnejšie spravodajstvo má RTVS, následne TA3. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK pre RTVS, ktorý sa realizoval od januára do marca. Vzorku tvorilo 2033 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

RTVS vedie

Na otázku „Ktorá televízia má podľa vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ uviedlo RTVS v prieskume 27,9 percenta respondentov, na druhom mieste bolo spravodajstvo TA3 (17,6 percenta).

TV Markíza uviedlo 16,6 percenta opýtaných a TV JOJ spomenulo 16,2 percenta respondentov. Inú televíziu uviedlo 2,1 percenta opýtaných. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 18,2 percenta respondentov sa k otázke nevyjadrilo.

„Kontinuálny nárast divákov, ktorí považujú televízne spravodajstvo RTVS za najobjektívnejšie na Slovensku, je jasným dôkazom toho, že úloha verejnoprávneho média je v spoločnosti nezastupiteľná. (…) Dúfam, že verejnoprávne médium si pod novým názvom a s novým vedením udrží priazeň divákov a naďalej bude aktuálnym, nestranným, objektívnym, pravdivým a vyváženým zdrojom informácií pre všetkých ľudí na Slovensku,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Uložiť článok

Najnovšie články