Foto: Screen (Gone Girl)

Petra Sušaninová / / Film
Rosamund sa narodila do rodiny umelcov, čo sa plne odrazilo aj na jej talente.

Vyštudovala anglickú literatúru, jej srdce ju však ťahalo k divadlu. Keď mala 19 rokov, objavila sa prvýkrát na televíznych obrazovkách. Spočiatku hrala len vedľajšie role, preraziť do sveta veľkých filmov jej pomohlo až dielo Dnes neumieraj. Možno ju však poznáte napríklad z filmu Pýcha a predsudok, ktorý vznikol na základe románu od Jane Austenovej. Rosamunde má za sebou mnoho dobrých filmov a v rukáve má určite ešte nejedno eso, na ktoré sa môžeme tešiť v budúcnosti.

Naša dovolenka a iné pohromy, 2014

Aj keď komédia nie je jej žáner, role v tomto filme, ktorý je kombináciou komédie a drámy, sa zhostila bravúrne. Dough a Abi majú tajomstvo, idú však na oslavu narodenín Doughovho otca. Nech sa snažia akokoľvek, vďaka ich trom deťom napokon tajomstvo vypláva na povrch. Chcete sa nechať milo prekvapiť? Je načase si pustiť práve tento film.

Vyrobené v Dagenhame, 2010

Vyrobené v Dagenhame je návrat do 60. rokov, retro oblečenie, hudba a časy, keď ženy zarábali menej ako muži. To sa však nepáči šičkám v továrni v Dagenhame a vzbúria sa. Diskriminácia žien už nie je prípustná, mali by mať rovnaký plat ako muži. Napriek tomu, že ide o vážnu tému a film natočený podľa skutočného príbehu, pri niektorých momentoch sa jednoducho nedá nezasmiať.

Fugitive Pieces, 2007

Aj keď má film dobrý potenciál, pokiaľ skutočné udalosti vykreslí prehnane a nepravdivo, stráca na kvalite. Tento príbeh o holokauste však do tej kategórie nepatrí. Jakob je poľská sirota a len o vlások unikne osudu, aký postihol tisícky ďalších Židov z jeho rodnej krajiny. Svojej minulosti sa nedokáže zbaviť a neustále ho máta. Napriek tomu však film nie je depresívnym rozprávaním o smutnom osude, ale o nádeji, ktorá prichádza s láskou.

The World´s End, 2010

Ľudstvo je opäť v ohrození a v centre všetkého sa ocitá aj Rosamund Pike. Skupinka priateľov odhalí, že Zem ohrozujú mimozemšťania a rozhodnú sa, že s tým predsa musia niečo urobiť. Tejto téme sa v posledných rokoch venuje veľa pozornosti a ak zaujíma aj vás, tento film sa vám rozhodne bude páčiť.

Hnev Titanov, 2012

Boj o moc medzi Titanmi a Bohmi zúri, no Perseus sa snaží viesť pokojný život a vychovávať svojho syna Helia. Bohovia však strácajú oddanosť ľudí, čo oslabuje ich moc a hrozí, že unikne vodca Titanov, Kronos. Tomuto sa Perseus nemôže len tak nečinne prizerať a povolá si na pomoc Argenora, Andromedu a Hefaista. Podarí sa im zachrániť z podsvetia Dia a tým aj ľudstvo?

Pýcha a predsudok, 2005

Dielo Jane Austenovej neodmysliteľne patrí ku klasike. V ňom matka sestier Bennetových očakáva od svojich piatich dcér, že si v dohľadnej dobe nájdu bohatých mužov a vydajú sa. Príbeh je plný ukážok toho, ako môže vyzerať ľudská pýcha, závisť, hnev, ale aj láska. Ak máte chuť na chvíľku spomaliť, Pýcha a predsudok je film stvorený práve na taký čas.

Spojené kráľovstvo, 2016

Film je ukážkou toho, ako láska a pochopenie dokážu poraziť rasizmus a predsudky plynúce zo sociálnych rozdielností. Príbeh, ktorý je opäť inšpirovaný skutočnosťou sa odohráva v roku 1947. Medzi kráľom Botswany a britskou úradníčkou preskočí iskra napriek tomu, akí sú rozdielni. Do cesty sa im však postaví odpor nie len rodiny, ale aj vlády. Napriek neprajníkom a okolnostiam však dvojica za svoju lásku neúnavne bojovala a ich príbeh slúži ako inšpirácia dodnes.

Okamih zlomu, 2007

Okrem okúzľujúcej Rosamund Pike sa v snímke objaví aj nesmrteľný Anthony Hopkins. Bohatý bankár Crawford je zatknutý a podozrivý z vraždy svojej manželky. Tá ho však podvádzala a on neváha a k vražde sa prizná. Zvrat v prípade nastáva, keď si detektív, ktorý na prípade pracuje všimne, že na podlahe leží mŕtva jeho milenka.

Jack Reacher, 2012

Jack Reacher je bývalý vojenský vyšetrovateľ a objaví sa všade tam, kde sa spravodlivosti príliš nedarí. Aby ju dosiahol, bez váhania prekračuje limity. Helen je právnička a advokátova dcéra, ktorá sa púšťa do zvláštneho prípadu. Muž chladnokrvne zastrelí štyroch ľudí, odmieta však vypovedať, kým mu neprivedú Jacka Reachera. Podarí sa im vyriešiť zamotaný prípad?

Barneyho ženy, 2010

V príbehu sa prelína tragédia a komédia a zanechá vo vás emócie, ktoré budete spracovávať ešte nejaký čas. Hlavná postava, Barney Panofsky, žije naoko celkom jednoduchý život. Nič však nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Barney sa po smrti dostáva do zvláštneho kolotoča, kedy sa opäť ožení a opäť sa zamiluje. Nemiluje však jednu ženu. V jeho živote ich je viac.

Škola života, 2009

Opäť sa vraciame do starých čias, tentokrát do roku 1961. Jenny je mladá 16 ročná teenagerka, ktorá sníva o živote ženy. Do jej života vstúpi očarujúci záhadný muž David a získa si jej srdce. Rosamund tu zohráva úlohu Davidovej najlepšej priateľky Helen. David ale nie je ten, koho si Jenny vysnívala, na to však príde, keď sa na povrch prederie jeho temná stránka.

Stratené dievča, 2014

Amy a Nick Dunnovci oslavujú piate výročie sobáša, Amy sa však zrazu stratí a zdá sa, že sa pod ňou zľahla zem. Nick tvrdí, že Amy sa jednoducho vyparila a zorganizuje pátraciu akciu. Do prípadu sa zapojí polícia, operuje však s verziou, že zmiznutie má niekto na svedomí. Spočiatku Nicka všetci ľutujú a snažia sa mu pomôcť, odrazu sa však prípad obráti práve proti nemu. Je za tým všetkým Nick? A kde je Amy? Kto je vlastne za všetko zodpovedný?

Máte už aj vy na dnešný večer vybratý film s Rosamund Pikeovou?

Pozri aj: Sú plné sexuálnych pocitov, erotického podtónu a romantiky. 10 najlepších filmov, ktoré zobrazujú kontroverznú lásku medzi žiakom a učiteľom

thecinemaholic
0
Komentovať (0)