Foto: FB Martin Hojsík

Na prípad upozornili europoslanci zo strany Progresívne Slovensko.

Syn a chorí starí rodičia ostanú bez domova po tom, čo Okresný súd v Trnave nechal pánovi Jozefovi Šípošovi prepadnúť majetok.

Pán Šípoš si k tomu má vo väzení odsedieť 20 rokov. Podľa všetkých informácií liečivé mastičky vyrábal aj kvôli svojim rodičom, ktorí sú onkologickými pacientmi a maste im veľmi pomáhali, informuje Startitup.

Vďaka zle nastavenej legislatíve sa ničia životy ďalších rodín

Na prípad upozornili europoslanci zo strany Progresívne Slovensko Martin Hojsík a Michal Šimečka.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook M. Hojsík upozorňuje na obrovskú nespravodlivosť, ktorá v prípade nastala. Podľa rozsudku to znamená, že rodina pána Šípoša (vrátane jeho dvoch starých chorých rodičov a syna tínedžera, ktorý je hokejista) prišli o strechu nad hlavou a “budú na ulici”.

“Pýtate sa, koľkých ľudí pán Šípoš zavraždil? Alebo koľko ton heroínu doviezla jeho mafiánska skupina z Afganistanu? Správna odpoveď je NULA. Jediné, čoho sa pán Šípoš dopustil, je výroba a predaj liečivých mastí z marihuany (!)” upozorňuje Hojsík v príspevku.

Hojsík informuje o tom, že boli aktívnou súčasťou procesu na prípade, keď počas leta aj so Šimečkom prišli na súd vyjadriť rodine podporu. “Ani vo sne nám nenapadlo, že to môže skončiť až takto zle,” dodáva europoslanec.

Chybu vidí v zle nastavenej legislatíve na Slovensku, vďaka ktorej sa “ničia životy v mnohých rodinách”. Upozorňuje na niekoľkonásobné odmietanie parlamentu prijať návrh Progresívneho Slovenska na dekriminalizáciu marihuany, miesto toho vedie OĽaNO s Máriou Kolíkovou príliš dlhé hádky, ktorými prispeli napríklad aj k výsledku tohto súdu.

Hojsík dodáva, že tresty za marihuanu sú na Slovensku naozaj šialené a práve pomalé konanie parlamentu môže za to, že “ďalšie a ďalšie rodiny majú svoje životy nenávratne zničené.”

1
Uložiť článok
Komentovať