Foto: wikimedia.org (Dávid Štefan)

Aj keď niektorí ľudia nemajú o polícii vysokú mienku a radi si na jej účet zažartujú, všetko má svoje hranice. A to najmä vtedy, ak ide o objasňovanie trestného činu.

Pred niekoľkými dňami sa v Bratislave udiala veľmi nepekná udalosť. Neznámy páchateľ sotil iba 13-ročného chlapca pod kolesá trolejbusu. Chlapec našťastie prežil, avšak bol hospitalizovaný vo veľmi vážnom stave. Polícia okamžite začala pátrať po páchateľovi a zverejnila kamerový záznam podozrivej osoby. Na facebooku na záznam reagoval istý „Jožo“, ktorý uviedol, že páchateľa pozná, no polícii to neprezradí.  

Profil Joža bol iba vymyslený a z polície si robil žarty:

facebook.com (Polícia Slovenskej republiky)

Ako to ale býva, po smiechu prichádza plač. Robiť si žarty z polície sa nevypláca a to najmä v prípade, ak ide o takýto prípad. Ako uvádza polícia na facebookovej stránke netrvalo ani päť minút, kým zistili identitu tohto „vtipálka“. Poslali preto za ním hliadku, aby išla jeho tvrdenie overiť.

Keď polícia zazvonila, dvere otvorila „vtipálkova“ mama. Okamžite 18-ročného chlapca humor prešiel a pred policajtmi priznal, že si robil srandu a páchateľa v skutočnosti nepozná. Mama svojmu potomkovi následne poriadne vynadala. Polícia k prípadu uviedla, že ju mrzí najmä to, že hliadka išla na výjazd zbytočne a mohli v tom čase pomáhať inde.

TRÁPNE CHOVANIE, KTORÉ NÁS ZBYTOČNE ZAMESTNALOPred pár dňami niekto sotil pod autobus 13-ročného chlapca v Bratislave….

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Mittwoch, 20. September 2017

Postup polície schvaľujeme a páči sa nám, že ihneď na správu reagovali a vyrazili tento prípad objasniť. Z tohto kontextu môže mrzieť tiež to, že chlapec identitu páchateľa nepoznal a polícia tak po podozrivom musí pátrať ďalej.

Pozri aj: Polícia SR pobúrila milovníkov prírody. Zrazenému zajacovi dávali fúkať a dobre sa na tom zabávali

facebook.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy