Foto: TV JOJ

Televízna stanica Joj získala tri pokuty.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na stredajšom zasadnutí vysielateľovi Mac TV pokuty spolu vo výške 43.000 eur. Všetky porušenia zákonov sa týkali programovej služby Joj. TASR o tom informovala hovorkyňa RVR Ivana Čaučíková.

Program V siedmom nebi zasiahol do ľudskej dôstojnosti

Program V siedmom nebi odvysielaný v máji 2019 podľa rady zasiahol do ľudskej dôstojnosti účinkujúcich sestier obsahom i spôsobom spracovania. Relácia prezentovala intímne informácie o súkromí, traumatických zážitkoch a problematickej psychike sestier Sašky a Simony Hrotákových. Udelila zaň pokutu 30.000 eur. Za tento program bol vysielateľ pokutovaný aj v roku 2016.

 

Sankciu 7000 eur dostal vysielateľ za prekročený počet povolených prerušení programu reklamou pri programe Centrálna inteligencia v júni 2019.

Joj-ka porušila aj ochranu maloletých

K porušeniu ochrany maloletých podľa RVR došlo odvysielaním programu Rodinné záležitosti. Vysielateľ ho označil ako nevhodný do 12 rokov, pre expresívne vyjadrovanie mal byť však označený ako nevhodný do 15 rokov. Rada mu udelila pokutu vo výške 6000 eur.

Upozornenie na porušenie zákona dostali vysielatelia Kábel TV Močenok, Novocentrum Nové Zámky a Káblová televízia Komjatice.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )