Foto: Wikimedia, Facebook (STOP týrání - tvrdší tresty, Gabriela Gabriela)

Je zarážajúce koľko krutosti v sebe ľudia nachádzajú.

Keď človek v pondelok ráno ide vyvenčiť svojho psíka, ráta s tým, že spraví čo potrebuje a v pokoji sa vráti domov. Nanešťastie, bezcitní ľudia, ktorí nedisponujú ani štipkou sebareflexie, chodia aj medzi nami. A je to dôležité si to uvedomiť, aby sme mohli byť viac ostražití. 

Na Facebookovej stránke STOP týrání – tvrdší tresty sa dnes objavil šokujúci príspevok, ktorý popisuje hrozivé udalosti z dnešného rána. Muž išiel venčiť svojho psa, keď sa znenazdajky v parku objavil mladý chlapec v čiernej kapucni a surovo, bez dôvodu psíka škaredo porezal.

Majiteľ psa už vyhlásil odmenu, ktorá poputuje k človeku, ktorý pomôže páchateľa vypátrať. Išlo o chlapca, ktorý mal mať približne 15 rokov, výšku 150 centimetrov. Oblečený bol celý v čiernom a na pleciach mal ruksak. Smutné je, že takéto udalosti nie sú vôbec nezvyčajné ani u nás ani v susedných Čechách.

Nie je to tak dlho, čo Slovákmi otriasol príbeh o zúboženej fenke, ktorá sa našla na pobreží Hrona s odrezanými uškami. Našťastie však aj takéto príbehy mávajú dobrý koniec. Nič to však nemení na veci, že zdieľame svet, možno aj ulicu s ľuďmi, ktorých bezcitnosť presahuje všetky normy. A preto si treba dávať dobrý pozor.

Dúfame, že páchateľa sa podarí čoskoro vypátrať a psík sa zotaví. Napriek tomu zostáva nepochopiteľné, ako niekto dokáže takýto čin spáchať.

facebook.com
Príbehy
0
Komentovať (0)