Foto: Facebook.com

katka / / Série
Je naozaj ťažké predstaviť si, čím všetkým si musel tento muž prejsť, keď prišiel o polovicu svojej tváre.

Mnohí ľudia trpia komplikáciami spojenými s prekonávaním rakoviny, napríklad ak ide o nepríjemné následky chemoterapie. Tento muž však kvôli vzácnej forme rakoviny prišiel o polovicu svojej tváre. Len 38-ročný Tim McGrath bol zničený, keď sa dozvedel, že vzácna forma rakoviny mäkkého tkaniva, nazývaná Synovial Sarcoma, sa rozrástla do takých rozmerov, že ju museli odstrániť.

Mužovi museli chirurgicky vyoperovať polovicu tváre, pretože tam mal rakovinotvorný nádor, ktorý narástol až do veľkosti melónu. Po zákroku mu ostalo len odhalené mäso, pričom takto musel žiť po celý rok, pretože jeho telo odmietalo niekoľko pokusov o rekonštrukciu tváre. Potom sa však našiel plastický chirurg Dr. Kongkrit Chaiyasate, ktorý chcel Timovi pomôcť. Pri operácii však použil časti z jeho nohy a predlaktia, o ktorých predpokladal, že ich telo odmietať nebude.

Would I be the highest paid zombie actor on "Walking Dead"??

Geplaatst door Tim McGrath op vrijdag 15 april 2016

This is post surgery on Thursday evening. Quite a bit of swelling in the lips and mouth area. Surgeon said I'll need one…

Geplaatst door Tim McGrath op zaterdag 13 februari 2016

Tim nazýva doktora anjelom. „Po odstránení nádoru som bol zlomený, neuvedomil som si, že prídem o polovicu tváre. Až vďaka doktorovi Chaiyasatemu som mal znova nádej.“ Predchádzajúce operácie mu zanechali niekoľko jaziev, čím boli ďalšie pokusy limitované, no napriek tomu sa operácia podarila. Podľa výsledkov prebieha proces hojenia tak, ako má.

Geplaatst door Tim McGrath op zondag 25 juni 2017

Geplaatst door Tim McGrath op zondag 25 juni 2017

Momentálne nemôžem piť tekutiny ani jesť ústami. Problém mi robí aj vyslovovanie niektorých slov, no aj tak kvalita môjho života stúpla niekoľkonásobne.“ Všetko, čím si musel prejsť, zaznamenáva na svojom facebookovom profile, aby inšpiroval aj ostatných ľudí a aby boli vďační za svoje zdravie.

Pozri aj: Smoothie z placenty či vo forme kapsúl. Lekári varujú, že najnovší fenomén je nielen zbytočný, ale dokonca môže ohroziť život dieťaťa

independent.co.uk
0
Komentovať (0)