Foto: Československý kastračný program

Whakan zažíval každodenné peklo.

Československý kastračný program sa už dlhodobo venuje pomoci zvieratám, najmä psom, nad ktorými už mnohí „zlomili palicu“ a najradšej by ich dali utratiť. Najnovšie sa dozvedeli o prípade psa vo firme, ktorého chcú utratiť kvôli ekzému na tvári. Keďže sa im to nezdalo, išli sa na psíka pozrieť.

A to čo videli, ich šokovalo. Ako píšu v uverejnenom príspevku, psík na tvári nemal ekzém, on prakticky nemal ani tvár. Nemal kožu na veľkej časti hlavy, nos mal úplne bez kože.

Zobrali ho k veterinárovi, no nepomohlo to

Na tvári mal krv a otvorenú ranu. Tú si škrabal labkami a obtieral sa o kamene v snahe pomôcť si, avšak tak sa mu do rany neustále dostávala špina.

Foto: Československý kastračný program

Nikto psíkovi nevedel, resp. nechcel pomôcť a nezabezpečil mu čisté prostredie, aby sa rana mohla liečiť.

Zamestnanci úradu sa podľa Československého kastračného programu vraj snažili jeho stav riešiť s dvomi veterinármi, pravdepodobne preto, lebo prípad bol hlásený turistami.

Jednorazovo tak bol ošetrený, no potom bol vrátený naspäť na reťaz a ošetrovaný už ďalej nebol a stav sa začal zhoršovať.

Foto: Československý kastračný program

Stav, ktorý trvá tri roky

Mal byť údajne agresívny, avšak Československý kastračný program tvrdí, že u nich sa psík, ktorého pomenovali Whakan, správa ukážkovo a neprejavuje agresivitu.

Nechápu, prečo sa v liečbe psa nepokračovalo a nevedia ani komu pes vôbec patrí. To už nechajú na kompetentné orgány, ktorým prípad posunuli.

Foto: Československý kastračný program

Žalostný stav psíka trval približne tri roky a nikto mu nebol očividne ochotný pomôcť, pričom ľudia museli vidieť, ako sa trápi a vo veľkých bolestiach si strháva kožu z tváre.

Whakan je momentálne v dobrých rukách a podstupuje liečbu. Ak chcete pomôcť tomuto psíkovi, ale aj ďalším, podporte Československý kastračný program. Všetky potrebné informácie nájdete tu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )