Foto: SOS linka pre zvieratá v núdzi

Otrasný čin niekto spáchal v obci Pohronská Polhora.

Čin, ktorého sa môže dopustiť iba niekto, kto nemá city. Takto by sa mohol charakterizovať človek alebo ľudia, ktorí spáchali tento ohavný čin. V obci Pohronská Polhora nachádzajúcej sa v okrese Brezno niekto zavesil psa na strom, ktorého predtým podpálil. Nevie sa, či bol pes v čase zapálenia nažive, no ak áno, musel nevýslovne trpieť. 

Správu o tomto skutku priniesla stránka SOS linka pre zvieratá v núdzi. Zároveň vyzýva občanov, ktorí niečo o tomto skutku vedia, aby sa ozvali.

Odmena 10-tisíc eur

Hrozný skutok neostal bez odozvy. Za správy, ktoré by viedli k dolapeniu páchateľa je ponúkaná odmena vo výške 10-tisíc eur od zahraničného darcu. Stránka zároveň na svojom facebookovom profile zaručuje anonymitu.

❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌ HĽADÁME SVEDKOV TOHTO OTRASNÉHO ČINU!!! POHRONSKÁ POLHORA!!! OKRES BREZNO! PODPÁLENÝ, OBESENÝ!!!…

Gepostet von SOS linka pre zvieratá v núdzi am Dienstag, 5. Mai 2020

Polícia pátra

Takýto skutok, samozrejme, nemohol ostať bez pozornosti polície. Tá po páchateľovi intenzívne pátra. Podľa Polície Slovenskej republiky bol psík nájdený v utorok večer a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin týranie zvierat.

SOS linku pre zvieratá v núdzi kontaktoval miestny obyvateľ a okamžite na miesto vyrazila aj polícia. Nie je isté, že to musel byť miestny obyvateľ.

Najnovšie články