Foto: Instagram.com/voguemagazine / Insagram.com/harrystyly

Štýl speváka Harryho Stylesa môže byť pre mnohých ikonický, nebojí sa totiž búrať stereotypy.

Pre svojich fanúšikov je miláčikom s nezameniteľným štýlom a výrazná osobnosť súčasnej popovej hudobnej scény. Harry Styles sa okrem týchto úspechov môže tešiť aj ďalšiemu. Stal sa prvým mužom v histórii Vogue, ktorý sa objavil na titulke sólo. Jeho pózovanie v šatách od Gucciho však vyvolalo aj búrlivé reakcie, voči ktorým sa spevák chytro postavil. 

Ešte pred niekoľkými rokmi sa meno speváka Harry Styles spájalo predovšetkým so skupinou One Direction, neskôr sa vydal na sólovú dráhu a dnes vo svojom hudobnom žánri patrí medzi najvýraznejšie a najhranejšie mená dnešnej mladej generácie. Fanúšikovia po celom svete ho milujú, okrem hudby, aj za jeho módny štýl a vkus, ktorý je nepochybne neustále rozoznateľný medzi davmi.

Fotografia Harryho Stylesa na titulke Vogue

Nerobí mu problém pózovať v širokých bielych nohaviciach alebo výrazne ružovej košeli s obrovským výstrihom. K tomu nalakované nechty alebo náhrdelník na krku. Minulý mesiac niektorých ľudí však napriek tomu šokoval svojimi fotografiami pre Vogue.

Prvý muž na titulke Vogue vôbec

Najprv však treba zdôrazniť, ako informoval napríklad aj portál Unilad, stal sa vôbec prvým mužom, ktorý sa objavil na titulke tohto prestížneho časopisu úplne sám. Vogue existuje už 127 rokov a celkovo sa na jeho obálke objavili muži iba desaťkrát a možno ešte viac vás prekvapí fakt, že nikdy nešlo o ich sólo fotografiu. Harry Styles sa stal prvým mužom v takmer 130 ročnej histórii časopisu Vogue, ktorému patrí celá titulka.

To však ani zďaleka nie je jediné prvenstvo, ktorým sa môže pochváliť. Styles pre Vogue nafotil skutočne o módne a štýlové fotografie, na ktorých pózuje v dlhom červenom kabáte a širokých nohaviciach, tylových širokých sukniach alebo dokonca v užšej odvážnejšej sukni nad kolená.

Vogue uverejnil na svojej decembrovej titulke prvú sólo fotografiu muža vo svojej dlhej histórii a rovno v dlhých svetlých volánových šatách od Gucciho. Do toho všetkého pri tom nafukuje modrý balónik.

Napriek tomu, že všetky fotografie pôsobia naozaj esteticky, našli sa aj ľudia, ktorí sa k nim postavili kriticky. Jednou z nich bola aj Candace Owens, americká konzervatívna autorka a politická aktivistka.

Pred niekoľkými týždňami, keď sa objavili prvé Stylesove fotografie z Vogue, uverejnila na svojom Twitteri kontroverzný status, v ktorom vyjadrila svoje názory, podľa ktorých silná spoločnosť nemôže prežiť bez silných mužov a na záver vyzvala, že chce aby sa vrátili späť poriadni mužní chlapi.

Búra predsudky a hranice medzi tým, čo je mužské a čo je iba pre ženy

Tento status rozprúdil ešte vášnivejšie reakcie a Harryho Stylesa sa zastala napríklad aj herečka Olivia Wilde, podľa ktorej slov dal práve týmto spôsobom najavo, že je sebavedomý muž.

Harry v rozhovore pre Vogue opísal aj svoj vzťah k móde, ktorú neohraničuje ako toto je iba pre ženy a toto by zas mali nosiť muži. “Myslím, že ak si oblečiete niečo, v čom sa cítite úžasne, je to ako váš superhrdinský outfit,” povedal. Dodal, že vždy ak vo svojom živote vymedzujeme bariéry, tak obmedzujeme predovšetkým iba samých seba.

Hryzie z banánu v saku, ktoré je najmä pre mužov

Okrem toho sa svoj názor vyjadril aj na svojom Instagrame, kde včera pridal príspevok, v ktorom na fotografii hryzie z banána a má oblečené svetlé sako, s popisom, ktorým odkazuje na status Candace Owens, ktorá chce vrátiť späť skutočne mužných mužov.

Stylesovi fanúšikovia mu vyjadrili v komentároch podporu a svoje uznanie. Postavil sa totiž haterom, ktorí mali problém s tým, čo si spevák oblieka.

Harry Styles patrí medzi osobnosti s nezameniteľným štýlom, ktorý nemá problém obliecť si čokoľvek, čo sa mu páči a v čom sa predovšetkým cíti dobre. Svojimi fotografiami vo Vogue posiela do sveta silný odkaz o individualite nás všetkých, ktorú by sme nemali škatuľkovať podľa niekým vymedzených hraníc.

Jeho hudobný album Fine Line, ktorý vyšiel minulý rok, dodnes dominuje v hudobných rebríčkoch. Spomeňme si napríklad hity ako Watermelon Sugar, Adore You alebo Golden, ku ktorému predstavil nový videoklip iba minulý mesiac a na Youtube má už takmer 60-milión zhliadnutí.

vogue.com, unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )