Foto: profimedia.sk

Daisy si však peniaze nenecháva, putujú na charitu.

10-ročná Daisy Watts z anglického Doncasteru začala s maľovaním pred štyrmi rokmi, keď mala šesť. Vtedy bola jej starým rodičom diagnostikovaná rakovina a Daisy ich chcela svojím obrazom potešiť. Jej mama si však hneď všimla, že jej obrazy sú výnimočné a povedala jej, či by nenamaľovala ďalší obraz, ktorý by sa pokúsili v galérii vydražiť na charitu. Daisy súhlasila. 

Desaťtisíce na charitu

Jej následný obraz sa vydražil za 9 500 libier (10 550 eur). Jej obrazy sú typické tým, že na každom z nich sa nachádzajú kvety.

Foto: profimedia.sk

Odvtedy namaľovala viacero obrazov a zarobila na nich vyše 50-tisíc libier (55 500 eur), ktoré všetky putovali na charitu.

Foto: profimedia.sk

Prepracované obrazy a použité farby náramne pripomínajú diela jedného z najslávnejších maliarov všetkých čias – Clauda Moneta, aj keď Daisy má predsa len osobitý štýl a nedá sa tvrdiť, že by tohto majstra kopírovala. Napriek tomu už dostala prezývku “malý Monet”.

Foto: profimedia.sk

Púta pozornosť po celom svete

Okrem originálov predáva tiež tlačené obrázky svojich malieb za 100 libier.

Foto: profimedia.sk

Jej tvorba začala pútať pozornosť zberateľov na celom svete a jej mama verí, že si Daisy neskôr uvedomí, aké sú jej maľby významné a ako tým, že peniaze dávajú na charitu, dokáže meniť a ovplyvňovať životy iných.

Foto: profimedia.sk

Je pravdepodobné, že v budúcnosti budeme o tejto nadanej maliarke ešte počuť a že jej obrazy budú naberať stále viac a viac na svojej hodnote.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )