Foto: TASR/AP

Sága Djokovič verzus austrálska vláda pokračuje.

Podľa informácií portálu AlJazeera vrátila austrálska imigračná polícia tenistu Novaka Djokoviča opäť do väzby. Druhýkrát mu tak zrušili jeho víza. Vstup pre nezaočkovaných je totiž do Austrálie zakázaný a svetová hviezda nevie svoju nezaočkovanosť podložiť dostatočne dôveryhodne.

Úradníci zadržali 34-ročného športovca dnes krátko po polnoci nášho času a predviedli ho na výsluch. Jeho prípad je na súde naplánovaný na zajtra. Štart jedného z najväčších favoritov na zisk titulu Australian open je tak výrazne ohrozený, keďže turnaj začína už o dva dni.

Djokovič chce obísť systém

Ide o druhý pokus austrálskej vlády deportovať Djokoviča z krajiny, ktorý patrí medzi najväčších kritikov očkovania. Aktuálna svetová jednotka sa snažila dostať k protinožcom na základe výnimky. Tú však nevedel dostatočne podložiť.

Foto: TASR/AP

Tvrdil, že bol ešte v decembri pozitívne testovaní a teda patrí medzi prekonaných, no ako sa ukázalo, aj napriek pozitívnemu testu sa mal objaviť na verejnosti. Nikto teda netuší, ako sa bude prípad hviezdneho športovca ďalej vyvíjať.

Tenista sa vraj snaží obísť systém a vyhnúť sa požiadavkám. Súd mu síce jeho víza prednedávnom vrátil a povolil pobyt v krajine, no tentoraz si dala vláda obzvlášť záležať. Očakáva sa, že vládny právnici obvinia športovca z vyvolávania protivakcinačných nálad, čo vraj môže byť uprostred vlny omicronu veľmi nebezpečné.

Djokovič rozdeľuje spoločnosť

Zatiaľ čo srbský prezident a časť tejto krajiny stojí za Djokovičom a bojuje za jeho práva, čoraz viac kolegov sa mu otáča chrbtom. Podľa Rafaela Nadala by mal Srb čeliť následkom svojho konania. „Svet už podľa mňa trpel dosť a mali by sa dodržiavať pravidlá,“ tvrdí. Od začiatku bolo totiž jasné, že na Australian Open budú hrať len zaočkovaní športovci.

0
Uložiť článok
Komentovať