koso / / Zaujímavosti
Ako by sa vám páčilo nájsť zakopané bohatstvo na vašej pôde? Jednému obyčajnému farmárovi sa to v Kolumbii podarilo. Volá sa Jose Mariena Cartolos....

Ako by sa vám páčilo nájsť zakopané bohatstvo na vašej pôde? Jednému obyčajnému farmárovi sa to v Kolumbii podarilo. Volá sa Jose Mariena Cartolos. Našiel zakopané sudy s peniazmi, ktoré tam zanechal drogový “král” Pablo Emilio Escobar Gaviria.

Toto je Pablo Emilio Escobar Gaviria.

Pablo farmar Pablo1
biography.com

Pablo bol veľkolepý kolumbíjsky drogový priekupník. Podľa údajov dodával počas svojej kariéry do USA 80% kokaínu.  Prezývali ho aj “kráľ kokaínu”. Odhadovaná časť jeho majetku je 30 miliard dolárov (v osemdesiatych rokoch minulého storočia). Ďalších 20 miliárd dolárov sa zakopalo niekde po celej Kolumbii.

Pablo farmar pabloprachy
yalosabes.com

Ak ste už počuli o tom pánovi, čo utrácal 1000 dolárov týždenne len na pásky, ktorými balil peniaze zarobené za ten týždeň, toto je on.

Pablo farmar skoly
wittyfeed.com

S toľkými peniazmi nemal čo robiť a vlastnil viac ako 800 luxusných víl po celej Kolumbii, vlastnil futbalové tímy, daroval miliardy na výstavbu škôl , nemocníc, pracovných projektov a prestaval niektoré štvrte v Kolumbii.

Po čase prišiel s nápadom zakopať istú časť peňazí po celej Kolumbii a presné lokácie vedel iba on a traja jeho najbližší spoločníci.

Pablo farmar prachy
linkbeef.com

Po tom, ako Pabla zabili, lokácie peňazí ostali neznáme. CIA odhadovalo, že existuje viac ako 100 takýchto miest, kde sú tieto peniaze a v každom je 500 miliónov až jedna miliarda dolárov.

Pablo farmar jose
amazonaws.com

Niektoré tieto skrýše sa už našli, ale nie všetky. Nedávno jednu našiel 65-ročný farmár Jose, ktorý dostal od kolumbíjskej vlády dotáciu v hodnote 3000 dolárov na rozbehnutie farmárčenia na jeho pôde. Pri prípravách našiel viacero modrých plastových sudov naplnených peniazmi. Bolo v nich zhruba 600-miliónov dolárov.

Pablo farmar sud
ihaber.net

Čo sa s peniazmi stane ďalej, je otázne, ale pravdepodobne si ich Jose nebude môcť nechať.  Najpravdepodobnejšie je, že si ich nechá kolumbijska vláda , ktorá tieto peniaze použije na zdravotné a školské fondy.Komentovať (0)