Ilustračná foto: SITA

Pri útoku na pôrodnicu v Záporožskej oblasti zahynul novorodenec.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu po útoku na pôrodnicu v Záporožskej oblasti obvinil Rusko, že na Ukrajinu prinieslo „teror a vraždenie,“ za ktoré sa bude musieť zodpovedať. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nepriateľ sa opäť rozhodol terorom a vraždením dosiahnuť to, čo nedokázal dosiahnuť za deväť mesiacov (bojov na Ukrajine) a čo ani nebude môcť dosiahnuť,“ uviedol Zelenskyj na sociálnych sieťach. „Namiesto toho sa bude len zodpovedať za všetko zlo, ktoré priniesol do našej krajiny,“ dodal.

Raketový útok na nemocnicu

V noci na 23. novembra v meste Viľňansk v Záporožskej oblasti bola pri ruskom raketovom útoku na miestnu nemocnicu zničená dvojpodlažná budova pôrodnice. Útok si vyžiadal život novonarodeného dieťaťa. V budove sa v čase útoku nachádzala žena s novorodencom a lekár. Dieťa zahynulo, lekára a rodičku vyslobodili spod trosiek, spresnili zdroje ukrajinských záchranárov.

Útok i obeť potvrdil aj gubernátor Záporožskej oblasti Olexandr Staruch. „Naše srdcia sú naplnené smútkom – dieťa, ktoré práve prišlo na svet, bolo zabité,“ napísal na platforme Telegram.

Záporožská oblasť patrí k ukrajinským regiónom, ktoré Moskva anektovala v septembrových „referendách“. Cieľom ruských raketových útokov boli aj susedné oblasti Donecká a Dnepropetrovská. V Doneckej oblasti zahynul jeden človek a osem utrpelo zranenia.

Najnovšie články