Ilustračné foto: wikimedia.org/pixabay

Matej Mensatoris / / Lokál
Záchrannú akciu komplikovalo počasie a sneh o hrúbke až 40 centimetrov.

Cez víkend Horská záchranná služba vo Vysokých Tatrách musela zasahovať hneď niekoľkokrát. V niektorých prípadoch museli podniknúť výjazd k tragickým nehodám, v iných prípadoch našťastie zranenia dopadli relatívne dobre. Všetkých ale prekvapil sobotňajší výjazd k českej turistke, ktorá sa zrútila z Gerlachovského štítu. Po dlhom páde vyviazla s poranenou nohou. 

Ako uvádza portál lidovky.cz, žiadosť o pomoc 32 ročnej turistke zaznamenali horskí záchranári v sobotu podvečer. Keďže vyslanie vrtuľníka v podmienkach, aké tam vtedy panovali, neprichádzalo do úvahy, záchranári k nej okamžite vyrazili pešo. Keď ju našli, horolezkyňa bola pri vedomí. Svedkovia nehody jej poskytli prvú pomoc.

wikimedia.org

Padala 30 metrov

Záchranári ju následne zniesli do prístupnejšieho terénu, kde bola následne odovzdaná rýchlej zdravotnej službe. Záchrannú akciu komplikovalo chladné počasie a takisto bohatá snehová nádielka, ktorá dosahovala hrúbku až 40 centimetrov.

Horolezkyňa zatiaľ z nezistených dôvodov spadla z najvyššieho slovenského štítu. Odhaduje sa, že pád bol z výšky až 30 metrov. Takýto vysoký pád býva často nezlúčiteľný so životom, a tak je skutočné šťastie, že vyviazla iba s poranenou nohou.

Pozri aj: Takto nám na Slovensku miznú lesy. Národný park Nízke Tatry kvôli výrubu možno zrušia a o našich miznúcich lesoch píšu i v zahraničí

lidovky.cz
0
Komentovať (0)