Foto: Unsplash (ilustračná) / DPNY

Prípad už rieši polícia.

V americkom štáte Florida rieši polícia prípad krádeže, pri ktorej prišiel preživší holokaustu o milióny. O tie ho obrala mladá žena, ktorá klamstvom nadobudla značný majetok. 

Žena menom Peaches Stergo z americkej Floridy čelí v súčasnosti obvineniam z podvodu a krádeže. Jej obeťou bol 87-ročný pán, ktorý dokázal prežiť aj holokaust a v pokročilom veku hľadal na zoznamovacej aplikácii spoločnosť, píše portál People.

Foto: DPNY

Pán, ktorého identita ostala kvôli citlivosti prípadu anonymná, žije na Manhattane a s obvinenou bol v kontakte na diaľku medzi rokmi 2017 — 2021. Peaches, ktorá na zoznamke vystupovala pod menom Alice, začala po niekoľkých správach informovať staršieho muža o jej problémoch s poisťovňou, zdravím a súdmi, ktorým čelí a nemá dostatok peňazí na to, aby to zvládla.

Mesačne jej posielal desiatky tisíc

„Obžalovaná sa bezcitne priživila na staršom občanovi, ktorý jednoducho hľadal spoločnosť, čím ho pripravila o jeho celoživotné úspory,“ uviedol v stredu Michael J. Driscoll, zástupca riaditeľa pobočkovej kancelárie FBI v New Yorku.

Dnes 36-ročná žena dostala prvý šek od preživšieho holokaustu v máji 2017, ten bol vypísaný na 25-tisíc dolárov. Neskôr sa z toho stala mesačná tradícia, no výška sumy sa vyšplhala až na 50-tisíc dolárov. Tento proces sa opakoval dlhšie ako 4 roky, až kým sa dôchodca nezdôveril s úbytkom peňazí svojmu synovi.

Ilustračná foto: Unsplash

V októbri 2021 sa začalo riešiť, akým spôsobom prišiel starší pán spolu v prepočte o viac ako 2,5 milióna eur. Polícii sa následne podarilo vypátrať, že Peaches Stergo neminula ani dolár na to, o čom písala v správach svojmu o viac ako 50 rokov staršiemu priateľovi.

Žila v obrovskom luxuse

Žena pod prezývkou „Alice“, teda obžalovaná, bola motivovaná zapojiť sa do podvodu len z dôvodu, aby zbohatla. Podľa polície žila v období medzi rokmi 2017 až 2021 veľmi luxusným životom. Zakúpila si dom v uzavretej štvrti, nový byt, vlastnú loď a viacero drahých áut.

Ilustračná foto: Unsplash

„Počas podvodu podnikla tiež drahé výlety, počas ktorých bývala v hoteloch ako Ritz Carlton. Okrem toho míňala desiatky tisíc na drahé jedlá, zlaté mince a tehličky, šperky, hodinky Rolex a značkové oblečenie z obchodov ako Tiffany, Ralph Lauren, Neiman Marcus, Louis Vuitton či Hermes,“ píše sa v obžalobe.

Poškodený týmto podvodom prišiel o svoje celoživotné úspory a bol nútený vzdať sa svojho bytu. To teda určite nie je to, o čom pán sníval na „staré kolená“.

Najnovšie články