Foto: TASR

Kollár naznačil, že mená ministrov by mohli dohodnúť ešte v piatok.

Ak na začiatku budúceho týždňa nedostane prezidentka SR Zuzana Čaputová od premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) informáciu o kandidátoch na uvoľnené ministerské posty, rozhodne sa sama, koho z členov vlády riadením týchto rezortov poverí.

Hlava štátu to vyhlásila v piatok v Bratislave s tým, že takéto provizórium neprospieva nikomu. Prezidentka tvrdí, že naďalej nevie, koho premiér na obsadenie uvoľnených ministerstiev po odchode SaS z vlády navrhuje. „Žijeme náročnú dobu a je potrebné, aby tieto rezorty fungovali,“ vyhlásila.

Mená by sa mohli dohodnúť už dnes

Hlava štátu tiež avizovala, že budúci týždeň sa vyjadrí k referendovej iniciatíve Smeru-SD. Petičný výbor jej už odovzdal potrebné podpisy. Opozícia by chcela cez referendum dosiahnuť predčasné voľby. Prezidentka už skôr avizovala, že s otázkou o bezodkladnej demisii vlády by sa obrátila na Ústavný súd SR.

Mená nových ministrov, ktorí nahradia tých z SaS, by mohli podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) ostávajúce strany koalície dohodnúť už v piatok. Uviedol tiež, že zatiaľ je zrejme zhoda na ministrovi hospodárstva SR. Meno však nekonkretizoval.

Najnovšie články