Prepracovaný od základov, plný novinek a príbehov postáv, ktoré milujeme. To všetko si tvorcovia sľubujú od piateho filmu Shrek, ktorý je už vo výrobe

imdb.com
Zelený zlobor Shrek sa vracia obrazovky. No tentokrát bude trochu iný.

Prešlo už sedem dlhých rokov od posledného filmu Shrek: Zvonec a koniec, ktorý mal premiéru v roku 2010. Mal to byť posledný film zo série – teda aspoň to sme si mysleli.

Film o zelenom zlobrovi Shrekovi, jeho žene Fione a o ich spoločníkoch Oslíkovi a Kocúrovi v čižmách zožal úspech medzi deťmi aj dospelými. Prácu na novom filme potvrdil ten najpovolanejší – scenárista Michael McCullers, ktorý v rozhovore potvrdil, že na piatej časti filmu sa už pracuje. „Shrek piaty je už na ceste. Dokončil som scenár a musím povedať, že sa mi skutočne veľmi páči,“ vyjadril sa.

imdb.com

Film je pre neho veľmi osobný a taktiež prezradil, že vo filme došlo k poriadnym zmenám. Odkedy bol DreamWorks predaný spoločnosti Universal za viac ako 3 miliardy dolárov, do procesu tvorby sú obzvlášť zainteresovaní.

imdb.com

Prepracovanie filmu už bolo nevyhnutné. Vyšli už štyri filmy, v ktorých bolo mnoho povedané a postavy si fanúšikovia mimoriadne obľúbili. No došli sme do bodu, kedy musíme prísť s niečím novým,“ dodal McCullers.

Vyzerá to tak, že tvorcovia sa rozhodli pre odvážny krok, no ťažko odhadnúť, ako to dopadne. Predpokladá sa, že nový Shrek bude hotový v roku 2019 alebo 2020 a v jeho prospech hovorí aj to, že scenár pochválilo aj viacero hercov, ktorí sú do tvorby zapojení. Nám ostáva už len tešiť sa a čakať na trailer.

Pozri aj: JOJ-ka konkuruje svetovým televíziám. Už dnes môžu fanúšikovia vidieť len 24 hodín po premiére v USA novú sériu Prison Break

interez.sk (katka), ladbible.comShare on Facebook159
Zobraziť viac
Komentovať (0)