imdb.com

katka / / News
Zelený zlobor Shrek sa vracia obrazovky. No tentokrát bude trochu iný.

Prešlo už sedem dlhých rokov od posledného filmu Shrek: Zvonec a koniec, ktorý mal premiéru v roku 2010. Mal to byť posledný film zo série – teda aspoň to sme si mysleli.

Film o zelenom zlobrovi Shrekovi, jeho žene Fione a o ich spoločníkoch Oslíkovi a Kocúrovi v čižmách zožal úspech medzi deťmi aj dospelými. Prácu na novom filme potvrdil ten najpovolanejší – scenárista Michael McCullers, ktorý v rozhovore potvrdil, že na piatej časti filmu sa už pracuje. „Shrek piaty je už na ceste. Dokončil som scenár a musím povedať, že sa mi skutočne veľmi páči,“ vyjadril sa.

imdb.com

Film je pre neho veľmi osobný a taktiež prezradil, že vo filme došlo k poriadnym zmenám. Odkedy bol DreamWorks predaný spoločnosti Universal za viac ako 3 miliardy dolárov, do procesu tvorby sú obzvlášť zainteresovaní.

imdb.com

Prepracovanie filmu už bolo nevyhnutné. Vyšli už štyri filmy, v ktorých bolo mnoho povedané a postavy si fanúšikovia mimoriadne obľúbili. No došli sme do bodu, kedy musíme prísť s niečím novým,“ dodal McCullers.

Vyzerá to tak, že tvorcovia sa rozhodli pre odvážny krok, no ťažko odhadnúť, ako to dopadne. Predpokladá sa, že nový Shrek bude hotový v roku 2019 alebo 2020 a v jeho prospech hovorí aj to, že scenár pochválilo aj viacero hercov, ktorí sú do tvorby zapojení. Nám ostáva už len tešiť sa a čakať na trailer.

Pozri aj: JOJ-ka konkuruje svetovým televíziám. Už dnes môžu fanúšikovia vidieť len 24 hodín po premiére v USA novú sériu Prison Break

interez.sk (katka), ladbible.com
0
Komentovať (0)