foto: Potcake Place

Ako vyzerajú dokonalé prázdniny podľa vás?

Lyžovačka na horách, navštevovanie pamiatok alebo ležanie na pláži pri mori a vyhrievanie sa na slnku? A čo tak kombinácia nádherného karibského ostrova a množstva prítulných psíkov, ktorí vás radi zasypú láskou a budú na vás pozerať ako na toho najúžasnejšieho človeka na svete?

Blíži sa zima, pre niektorých ideálny čas vyraziť niekam za teplom. Ak ešte nemáte vybraté miesto, kam by ste chceli ísť, odporúčame všetkými desiatimi ostrovy Turks a Caicos juhovýchodne od Bahamských ostrovov. Okrem toho, že je tu teplo a je to krásne miesto, pocit raja na Zemi dotvára miesto zvané Potcake Place. Je to útulok plný zachránených psíkov a vy si môžete niektorého vybrať a prebádať s ním ostrovy.

Pre tých, ktorí by to náhodou nevedeli, Potcake nie je len roztomilý názov útulku, ale je to aj pomenovanie rasy, ktorá je kombináciou labradorského retrívera, nemeckého ovčiaka a hladkosrstého foxteriéra. Prečo práve takéto pomenovanie? Lebo obyvatelia ostrova neraz kŕmia túlavé psy zvyškami, ktoré im ostali z doma vareného jedla, pričom „pot“ znamená hrniec a „cake“ je pomenovanie pre rôzne druhy jedál od sušienky, až po bochník chleba.

Útulok Potcake Place je miesto, ktoré funguje len vďaka úsiliu a dobrosrdečnosti dobrovoľníkov a ich cieľom je dosiahnuť, aby sa znížil počet zatúlancov na ostrove. Ostrov je túlavými psíkmi preplnený a mnoho z nich nemá šancu zažiť teplo domova, na ulici sa narodia a prežijú tam celý svoj život. V útulku sa starajú v priemere o 50 až 70 psíkov a ročne sa im podarí nájsť nový domov až pre 500 rozkošných chlpáčov, čo skutočne nie je málo.

Ak by ste si chceli psíka adoptovať, môžete tak urobiť. Ak však na to nemáte podmienky, čas alebo chuť, môžete sa prísť na chvíľku starať o psíky aj ako dobrovoľník. Napríklad, keby ste sa na ostrov vybrali na dovolenku, niektorý zo psíkov vám môže robiť spoločnosť na potulkách karibskými krásami. Útulok vám k tomu poskytne všetko, čo by ste mohli potrebovať. Jediné, čím sa musíte vybaviť, je množstvo lásky pre štvornohé stvorenia.

Ešte nemáte pobalené? Na vašom mieste by sme neváhali ani minútu. Predstava stráviť niekoľko dní na jednom z karibských ostrovov obklopení rozkošných psíkov je skutočne neodolateľná.

ladbible
Príbehy
0
Komentovať (0)