foto: TheLadBible

Ak by to bolo naozaj tak, možno by na biblickej povesti o Noemovej arche bolo oveľa viac pravdy, než sme si doposiaľ mysleli.

História nás nikdy neprestane fascinovať. Mýty a záhady však priťahujú pozornosť nielen historikov, ale i širokej laickej verejnosti. Všetci akosi chceme vedieť, kde je pravda. Mohol by príbeh o Noemovej arche vychádzať zo skutočnej udalosti? Podľa niektorých vedcov by sa mali pozostatky tohto megaplavidla nachádzať v tureckých horách. 

Tak sa zdá, že niektorí vedci sa pevne chytili tvrdenia, že pozostatky Noemovej archy sa môžu nachádzať na hore Arrat pri meste Agri v Turecku. Avšak našťastie neostávajú len v konšpiračnej rovine, pretože tento predpoklad sa rozhodli poriadne preskúmať. Profesor Paul Esprante prehovoril na sympóziu, ktorého sa zúčastnilo viac ako 100 popredných vedcov, ktorí majú k tématike čo-to povedať. Počas troch dní prebrali všetky možné alternatívy, zozbierali potrebné fakty, ako aj fotodokumentáciu, ktorá najviac svedčí v prospech tvrdenia.

Biblická legenda, ktorá mnohým nedáva spávať

Pamätáte sa, ako Noe po štyridsaťdňovej potope otvoril dvere na arche a vyslal do sveta párik holubov? Práve tí mali za úlohu preskúmať okolitý terén. I keď tento príbeh má viac ako 300 verzií, viaceré sa zhodnú na jednom. Noemova archa pristála na vrchole hory Arrat, a práve tú sa vedci rozhodli preskúmať.  Podľa povesti k tejto udalosti malo dôjsť na 150. deň po veľkej potope, ktorá vraj bola jednou z najväčších katastrof v dejinách.

„Čaká nás dlhodobá a seriózna vedecká práca. Našim cieľom je vniesť  svetlo do tohto príbehu a podrobne preskúmať horu, ktorá by mohla byť svedkom tejto katastrofy,“ vyjadril sa Paul Esprante. Jeho vedecký tím bude spolupracovať s viacerými odborníkmi, pričom sa chystajú závery svojej práce predstaviť aj širokej verejnosti. Ak by sa im však podarilo potvrdiť túto teóriu, určite by to bol jeden z najväčších objavov v našich dejinách.

Pozri aj: Klimatické zmeny sú oveľa horšie, ako sme sa domnievali. Vedci analyzovali dlhodobé otepľovanie a to, čo zistili, ich šokovalo

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)