Foto: TASR - Jakub Kotian

Protest zvolala opozičná strana Smer-SD a na pódiu vystúpil napríklad Andrej Danko či Robert Fico.

Pred prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje 3000 ľudí proti obrannej dohode medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými (USA). Protest zvolala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Nechcú obrannú dohodu

Na pódiu vystúpil napríklad aj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko či predstavitelia strany Socialisti.sk. Predseda Smeru Robert Fico počas svojho prejavu povedal, že chce povstanie občanov proti slovenskej vláde a referendum.

Foto: TASR – Jakub Kotian

„Slovensko musí byť pripravené na povstanie občanov proti vláde,“ dodal. Avizoval blížiaci sa začiatok petičnej akcie za referendum o predčasných voľbách. Jeho súčasťou by mala byť aj otázka o amerických základniach a zdražovaní. Fico tvrdí, že Ruská federácia nijakým spôsobom neohrozuje SR.

Podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák zdôraznil, že Slovensko potrebuje strany, ktoré majú štandardné štruktúry. Podľa podpredsedu parlamentu Juraja Blanára sú jedinou možnosťou predčasné voľby.

„Želám si, aby sa opäť zostavila vláda, ktorá bude vedieť povedať hrdo Američanom nie,“ povedal Danko. Ľudia na zhromaždení držia transparenty s nápismi „Nie vojne!“, „Slovania spojme sa!“, „Čaputová chce vojnu s Ruskom„ alebo „Yankee go home“.

Foto: TASR – Jakub Kotian

Poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) vyzýval ľudí, aby ľudia skandovali „nikdy proti Rusku“ a povedal, že Slovák nikdy nepozdvihne zbraň proti Rusku. Podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák uviedol, že námestie pred prezidentským námestím je plné.

Polícia počas zhromaždenia nezaznamenala narušenie verejného poriadku alebo páchanie inej protiprávnej činnosti. „Na verejný poriadok dohliadal dostatočný počet policajtov poriadkovej, kriminálnej ako aj dopravnej polície,“ priblížil pre TASR bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

0
Uložiť článok
Komentovať