Foto: TASR - Jakub Kotian

Čo tento status znamená sa zrejme dozvieme už dnes.

Premiér Igor Matovič sľuboval pred pár dňami dve prekvapenia. Jedno z nich bol nákup ruskej vakcíny Sputnik V, ktorý bol nakoniec tým posledným rozhodnutím pre niektorých koaličných partnerov.

Veronika Remišová zo Za ľudí a Richard Sulík z SaS včera prvýkrát verejne informovali, že žiadajú rekonštrukciu vlády. Rokovania sa tiahli celým dňom, závery sa zrejme nedozvieme tak rýchlo. Vládna koalícia bude ďalej rokovať, debate o rekonštrukcii vlády je predbežne naklonené aj hnutie Sme rodina. To má rokovať na predsedníctve budúcu stredu (10. 3.). Takže nám neostáva nič iné, len na výsledky rokovania počkať.

Strany však už avizovali, že v žiadnom prípade nechcú rozpad vlády a predčasné voľby. Premiér sa po koaličnej rade pred novinárov nepostavil. Ešte pred ňou vyzval cez médiá Sulíka a Remišovú, aby nepolitikárčili a nevyužívali vakcínu Sputnik V ako zámienku na rozpad vládnej koalície.

Záhadný status

Včera pred polnocou zverejnil premiér Igor Matovič ďalší zo svojich statusov, a že ich včera nebolo málo. Počas dňa sa na Facebooku vyjadroval k aktuálnej politickej situácii, dokonca pridal aj video, kde hneď na začiatku oslovuje svojich partnerov familiárne Veronika a Rišo. Dnes nás však čaká ešte jedno prekvapenie, možno konečne v podobe tlačovej besedy o nových opatreniach, ktoré sú v platnosti, no zatiaľ o nich nepadlo ani slovo. O novinkách vás budeme informovať.

Zajtra nás čaká deň dobrých prekvapení. Dobrú,)

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 3. marca 2021

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )