Titanic

Prečo musel Jack zomrieť?

V roku 1997 chytil film Jamesa Camerona – Titanic, za srdcia milióny divákov po celom svete a pomohol tak Leonardovi DiCapriovi posunúť sa do širšieho povedomia ľudí. Titanic je tretí najviac zarábajúci film všetkých čias a je taktiež neodmysliteľnou klasikou mnohých z nás. Avšak je tu jedna vec, s ktorou nie sú spokojní mnohí fanúšikovia. Jedna z posledných scén sa stala terčom rôznych teórií, pomocou ktorých si fanúšikovia vysvetľovali to, prečo musel Jack zomrieť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jack a Rose sa do seba vášnivo zamilovajú, Titanic sa stretne so svojím koncom a dvom milencom visí život na „dverách plávajúcich v ľadovej vode“. Jack sa obetuje pre to, aby mohla Rose žiť… Ale prečo sa nezachránili spoločne?

Titanic

Dvere, na ktorých Rose ležala boli dostatočne veľké na to, aby sa na ne zmestili dvaja ľudia, a tak sa spolu zachránili. Teória, ktorá kvôli tejto scéne vznikla, by však mohla prekvapivo vysvetliť jednu z najpálčivejších otázok vo filmovej scéne.

Skôr než sa však ponoríme do vysvetlenia tejto teórie, poďme sa sa pozrieť späť na začiatok Titanicu, konkrétne na život Rose. Rose bola žena z vyššej triedy, ktorá bola uväznená vo vzťahu so svojím snúbencom. Bola veľmi nešťastná, preto sa rozhodla skočiť z boku Titanicu (a dokončiť tak film ešte pred tým, ako by sa začal). Pri tomto pokuse sa však po prvýkrát stretla s Jackom, ktorý jej zmenil život.

Titanic

Jack k nej prehovoril a tak ju zachránil. Zamilovali sa do seba, Jack ju nakreslil ako jedno z francúzskych dievčat a po tejto romantickej časti zavŕšili svoj vzťah. Nakoniec sa Jack rozhodol obetovať svoj život pre záchranu toho Roseinho. Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda. Ale čo ak sa Jack nikdy nedostal na dvere s Rose preto, lebo neexistoval?

Áno, táto fanúšikovská teória tvrdí, že Jack bol iba fiktívnou postavou Roseinej fantázie, pretože sa snažila vyrovnať s budúcnosťou, ktorá ju mala čakať. Je to trocha zvláštne, ale dôkazy, podľa ktorých by to malo byť skutočne tak, sú naozaj veľmi presvedčivé.

Napriek tomu, že si Rose skutočne na Jacka spomínala, neexistujú žiadne fyzické dôkazy o tom, žeby mal Jack naozaj existovať. V dobe, kedy podľa filmu našli vedci vrak lode Titanic, mala Rose 101 rokov. Ak sa jej vedci na Jacka spýtali povedala, že existuje „len v (jej) spomienkach“. Čo keby boli Roseine spomienky jediným miestom, kde by charakter Leonarda DiCapria existoval?

Titanic

Dôležité je aj to, že film bol založený podľa skutočnej udalosti, a to potopení Titanicu, ktorý sa v apríli 1912 ocitol na dne Atlantického oceánu. Vo filme Rose spomína, že jej Jack povedal, že strávil svoje detstvo pri jazere Wissota vo Wisconsine. V skutočnosti to však nebolo možné, pretože jazero Wissota je umelé jazero, ktoré bolo naplnené päť rokov po tom, ako sa Titanic potopil.

Celkovo robia tieto fakty film, ktorý milujeme ešte zaujímavejším. Nevieme ako pre vás, ale pre nás je myšlienka toho, žeby bola Rose tak zúfalo nešťastná a vytvorila si vo svojej fantázii muža, dosť nepravdepodobná. Bez ohľadu na to, ako to však v skutočnosti James Cameron myslel, bude pohľad na tento film znova o čosi zaujímavejší.

Čo si tejto teórii myslíte vy?

Pozri aj: 10 najlepších filmov o mágii a iluzionistoch, ktoré vás svojou dokonalosťou úplne uchvátia

interez.sk (Stella K.), viralthread.com

Najnovšie články