Matej Mensatoris / / Veda
Keď Apple predstavoval svoj zatiaľ posledný model iPhone 6S, takmer každý predpokladal, že na reklamných fotkách sa objaví čas 9:41. Tento čas totižto nájdeme...

Keď Apple predstavoval svoj zatiaľ posledný model iPhone 6S, takmer každý predpokladal, že na reklamných fotkách sa objaví čas 9:41. Tento čas totižto nájdeme na mnohých oficiálnych fotografiách iPhonu. Nie je zvolený náhodne, je to výsledok stratégie spoločnosti Apple, kde myslia aj na veľmi drobné detaily, čo z nich robí svetovú jedničku.

Ak sa pozriete na akékoľvek promo fotky iPhonov alebo iPadu z posledných rokov, na každom bude svietiť čas 9:41.

media3.popsugar-assets.com
media3.popsugar-assets.com

Čo ale tento čas znamená? Je to čas, kedy sa narodil Steve Jobs? Alebo o takom čase mu skrsla v hlave myšlienka vytvoriť prvý revolučný iPhone?

iPhone 4
cdn.wittyfeed.com

Dôvod, prečo je tomu tak, je pomerne jednoduchý.

Odpoveď treba hľadať  v roku 2007, kedy bol na konferencii MacWorld v San Franciscu predstavený prvý iPhone.

steve jobs
i.dailymail.co.uk

Konferencia sa začala približne o deviatej hodine. Steve Jobs približne po 40 minútovom príhovore a predstavovaní nového produktu Apple konečne ukázal prvý telefón od Apple. Na plátne sa objavila veľká fotografia iPhonu, a to s časovým údajom, ktorý sa zhodoval so skutočnosťou. Steve Jobs tak prepojil obyčajné zobrazenie času v reklame so skutočnosťou.

iphone 2
cdn.wittyfeed.com

I keď vtedy načasovanie nebolo na minútu presné, pri súčasnom predstavovaní je presnosť času s realitou rádovo v sekundách.

iPhone 3
cdn.wittyfeed.com

Apple si toto posolstvo nastavené svojim zakladateľom uchováva a sme presvedčení, že predstavenie nového modelu iPhonu 7 bude opäť  v čase 9:41.

Nemusíte Steva Jobsa obdivovať, no jedno sa mu nedá uprieť. Jeho vízie a cit pre detail sa stali neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti Apple a je nepochybné, že Stevov odkaz budú produkty Applu niesť ešte dlhé roky.

0
Komentovať (0)