Foto: pxhere.com/commons.wikimedia.org

Socializmus si v dnešnej dobe mnohí, najmä starší ľudia, idealizujú. Avšak takéto zriadenie štátu je nefunkčné a v mnohých ohľadoch jednoducho zlé.

Socializmus je niečo, o čom mnohí mladí ľudia počuli iba z rozprávania rodičov či prípadne starých rodičov. Aj keď sa objavujú správy, že tento systém bol dobrý a mal značné výhody, v skutočnosti tomu tak ani zďaleka nebolo. Okrem toho, že ste museli „držať hubu a krok“ mal veľmi negatívny vplyv aj na samotné hospodárstvo krajiny. 

Myšlienka socializmu pritom nie je zlá. Idea je taká, že každý človek má prácu, má zabezpečené životné potreby, neexistujú rozdielne sociálne vrstvy a všetci sú si takpovediac rovní. Avšak, aj keď takéto niečo zo začiatku fungovať môže, časom sa ukáže, že takáto cesta je nesprávna.

Za príkladom toho, ako socializmus nefunguje, sa nemusíme ohliadať iba do minulosti. Môžeme sa pozrieť aj na súčasnosť. Juhoamerická krajina Venezuela patrí medzi tie, ktoré disponujú obrovskými zásobami ropy. Mala by to tak byť bohatá a prosperujúca, podobne ako Kuvajt či Spojené arabské emiráty. Avšak socialistickým zriadením, ktoré krajinu doslova zničilo, ľudia zažívajú nedostatok potravín, hyperinfláciu a zohnať napríklad aj niečo také bežné ako je toaletný papier, je niekedy priam až nadľudský výkon. A to sme nespomenuli takú Severnú Kóreu.

Ak vás tieto riadky stále nepresvedčili, pozrite si video od Youtubera JurajaVie, ktorý vám to všetko názorne vysvetlí a už nikdy nebudete pochybovať o tom, že socializmus bol zlým režimom.

Pozri aj: ZSSR ich chcela za každú cenu utajiť. Najtemnejšie miesta Sovietskeho zväzu, o ktorých sa niekedy nesmelo učiť

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )