alinacaraoswald

Umenie môže byť rôzne. Dokonca aj takéto.

Svojím projektom s názvom Moments, ukazuje fotografka Alina Oswald tváre ľudí v situácii, v ktorej ich ostatní vidia iba zriedka (ak nie sú príliš promiskuitní). „Nie je to len o tom, čo vidíte. Je to hlavne o tom, ako to celé vzniká a ako môže byť tento obsah prezentovaný ostatným ľuďom.  Ako môže vplývať tretia strana na situáciu, v ktorej majú byť len dvaja ľudia? Vedel by obyčajný človek s presnosťou určiť, čo majú tieto fotografie ukazovať? Pri akej situácii sú títo ľudia fotografovaní? Na to všetko sa snažím nájsť odpoveď,“ povedala Alina. Celá myšlienka tohto projektu je ukázať ľuďom druhých v situácii, ktorá je pre mnohých veľkým tabu. 

Ďalšia vec, ktorú sa Alina snažila fotografiami ukázať je prirodzenosť. Chcela zachytiť chvíľu, kedy nemal model kontrolu nad tým, ako vyzeral alebo ako sa prezentoval. Pri klasických fotografiách má model čas, aby si premyslel to, ako sa bude tváriť alebo akú pózu zvolí. Avšak, ak vás niekto fotografuje pri orgazme, celé telo sa dostane mimo vašu kontrolu. Bude vás ovládať váš pud a reflex. Presne o to sa Alina snažila. Chcela vytvoriť pravdivé fotografie. Zmyselné. Krásne. Temperamentné.

„O tomto projekte som rozmýšľala už pred pár rokmi, avšak zabudla som naňho. O niekoľko rokov neskôr som sa však rozprávala s mojím priateľom, ktorý mi povedal, aby som do toho šla a vytvorila niečo iné. Myslela som si, že určite nenájdem ľudí, ktorí by sa pri niečom takom nechali odfotografovať. Začala som však o tomto projekte hovoriť s ostatnými a požiadala som ich, aby sa ku mne pripojili a vytvorili sme tak niečo unikátne. Mnoho z nich povedalo ‚áno‘. Projekt sa stal čoraz viac väčším a väčším. Hovorilo o ňom viac a viac ľudí. Dala som do neho všetku energiu a myšlienky.“ povedala Alina.

Alina chodila k svojim modelom domov a doniesla víno, aby sa cítili čo najuvoľnenejšie. Oni sa k orgazmu priviedli vždy sami. Väčšinou bola v rovnakej miestnosti, ako jej modely, ktorí sledovali porno. Počkala si na správnu chvíľu a tak vznikli tieto fotografie.

alinacaraoswald 
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald
alinacaraoswald

Čo na tieto fotografie hovoríte? Nechali by ste sa takto vyfotografovať aj vy?

Pozri aj: 20+ najkrajších zásnubných fotografií zamilovaných párov roku 2017, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári

interez.sk (Stella K.), nakidmagazine.com
Príbehy
0
Komentovať (0)