Foto: Joe Rosenthal/Times World Wide Photos, Instagram.com (@prazske_sluzby)

Keď sa zmienia verejnoprospešné práce, čo príde ako prvé na rozum vám?

Mnohým zrejme človek, ktorý v oranžovej veste zbiera na ulici odpadky. Ako však uvádza český portál Aktuálne.cz, nie je to len o zbieraní odpadkov. Pražskí verejnoprospešní pracovníci sú dôkazom toho, že to môže byť aj o zábave. Všetko záleží len od toho, aký prístup k práci si zvolíte, či už ste verejnoprospešný pracovník alebo právnik žijúci na vysokej nohe.

Rozhodli sa okoreniť si prácu humorom

Pražskí verejnoprospešní pracovníci sa rozhodli, že už viac nebudú len bežnými pracovníkmi a svoje povolanie okorenia troškou humoru. Aby pobavili nielen seba, ale aj ľudí okolo seba, začali napodobňovať ikonické snímky. Aby sa fotografie dostali do sveta, vytvorili si profil na Instagrame a čoskoro na ňom začali pravidelne pribúdať snímky, ktoré vyvolajú úsmev na tvári nejedného človeka.

Imitácie ľudí zaujali a pobavili

Nájdete medzi nimi napríklad snímku, na ktorej pracovníci v oranžových vestách napodobňujú členov kapely The Beatles kráčajúcich cez cestu na Abbey Road. Rozdiel je v tom, že táto snímka nevznikla v severnej časti Londýna, ale na jednom z pražských prechodov pre chodcov počas zimnej údržby ciest a chodníkov. Imitácie Abbey Road bola jedna z prvých a zdá sa, že ľudí očarila, pretože pražskí verejnoprospešní pracovníci sa rozhodli, že budú v imitovaní slávnych fotografií pokračovať aj naďalej.

Imitácia Queen či pracovníkov na Empire State Building

Pre Aktuálne.cz sa vyjadril hovorca Pražských služieb, Radim Mana, ktorý hovorí, že prvá snímka si získala veľkú pozornosť a stovky reakcií. Čoskoro preto na sociálnu sieť, kde svoju prácu Pražské služby propagujú, pribudla aj imitácia snímky kapely Queen, imitácie fotografie pracovníkov pracujúcich na Empire State Building či imitácia snímky z roku 1945, na ktorej je možné vidieť vztyčovanie vlajky na ostrove Iwodžima.

Tešiť sa môžete na ďalšie nápady

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pražské služby (@prazske_sluzby),


Tu však zábava ani zďaleka nekončí, už teraz majú pracovníci plnú hlavu nápadov. Rozhodli sa, že v blízkej budúcnosti vytvoria imitáciu plagátu ikonického filmu Rocky a plánujú napodobniť aj Da Vinciho Poslednú večeru. Pamätajte teda, že nech je vaše povolanie akékoľvek, vždy môže byť krajšie, ak ho okoreníte štipkou humoru a dobrej nálady.

aktualne.cz
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )