Ružový Mesiac budeme môcť pozorovať dnes, 19. apríla

Ružový Mesiac budeme môcť pozorovať dnes, 19. apríla, foto: Unsplash

Ružový mesiac je jedinečný úkaz, ktorý môžeme pozorovať na oblohe už dnes.

Ak si myslíte, že Mesiac sa dá pozorovať iba počas noci, ste na omyle. Dnes, 19. apríla, sa na oblohe objaví takzvaný „Ružový Mesiac“. Objaviť by sa mal približne v čase 13:12. Túto informáciu priniesol portál startitup.sk.

Ako píše portál startitup.sk, ide o úkaz, kedy je možné Mesiac pozorovať namiesto noci práve počas dňa. Pomenovanie ružový nevzniklo preto, že je skutočne ružový. Názov bol odvodený od jedného z prvých jarných kvetov v severnej Amerike. Práve on začína kvitnúť v období, kedy sa na oblohe ukazuje aj Ružový Mesiac.

foto: Unsplash

„Aprílový Mesiac v splne sa nazýva Ružový Mesiac, pripominajúci vzhľadom tzv. ružový mach alebo ružový kvietok flox, ktorý patrí medzi prvé jarné kvety,“ potvrdzuje pôvod vzniku názvu portál almanac.com, ktorý patrí medzi najdôveryhodnejšie zdroje zaoberajúce sa počasím či jednotlivými fázami Mesiaca.

Počas týchto sviatkov nás čaká ešte jedno nebeské divadlo, 22. apríla budeme môcť na oblohe sledovať meteorický roj Lyridy. Určite si tieto udalosti nenechajte ujsť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )