Jaro Novák

Čo má festival Pohoda nové a na aké nové mená sa môžeme tešiť? Všetko vám to prinášame online.

Pohoda deň_FM sa v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu začal už o ôsmej hodine. Ako prvé vystúpilo zoskupenie Panáčik netradičným ranným koncertom, po nich sa na pódiu ukázala niečo po deviatej hodine B-Complex. Diváci stále prichádzajú, ale aj odchádzajú do práce či školy, no nikto sa už nevie dočkať tlačovej konferencie, kde sa dozvieme nové mená na festivale Pohoda. Tá sa začne presne o 11:00.

Jaro Novák

Celý deň pozorne sledujeme a prinesieme Vám nové mená z line-upu Pohody priamo zo štúdia. Článok budeme počas dňa aktualizovať.

Pre aktualizovanie článku stránku kliknite na TENTO ODKAZ.


Na oficiálny začiatok tlačovej konferencie sme si museli chvíľku počkať, avšak moderátor Martin Staňo spoločne s riaditeľom festivalu Pohoda, Michalom Kaščákom a PR manažérom festivalu Tonom Repkom ju už konečne otvárajú.

Jaro Novák

Prvým menom, ktoré Michal spoločne s Tonom na tejto tlačovke oznámili, je skvelé švédske zoskupenie Movits!


Pribúda aj nový, Ticketportal stage. Na Pohode pribudne nové pódium s názvom Ticketportal Stage. Domáci predajca lístkov na ňom ponúkne priestor domácim (slovenským a českým) umelcom. Okrem novších mien ako 52 Hertz Whale, Zuzana Mikulcová a Tolstoys tu zahrajú aj vyhľadávané koncertné kapely Saténové ruky, či Para, ktorá sa predstaví na Pohode po ročnej pauze. V rozhovore v Ráne na eFeMku Matúš Vallo povedal, že nosnými témami ich piesní sú láska, kamarátstvo a politika.


Objaví sa aj čoraz známejšia hip hopová umelkyňa Princess Nokia.


Štvrtok pomenovali organizátori ako zábavný deň, vystúpia Ylvis či Hudba z Marsu. Piatok zahrajú napríklad Mark Lanagan či Slowdive, sobota bude patriť Rodrigo y Gabriela či Kataríne Malíkovej.


Partneri festivalu sa začínajú oveľa viac zaujímať o komfort návštevníkov a chcú viac diskutovať. Preto vznikne na festivale nový diskusný stage, kde sa bude reagovať na súčasné aktuálne témy, na hudbu ale aj na technologické pokroky.


V areáli bude viac výčapných miest pre pivo Urpiner. Návštevníci budú môcť vyskúšať aj nový pivný špeciál od tohto pivovaru.


Hlavný partner z gastra, Lunter, bude mať pre svoju reštauráciu väčší priestor, ako pred rokom. Je to dôsledkom toho, že ľudia si jedlo od neho obľúbili, a minulý rok tie priestory nestačili.


Novinkou bude aj japonská kuchyňa.


Opäť nebude chýbať ani rádioaktívna zóna Rádia_FM.


Vraciame sa znovu k interpretom. V sobotu vystúpia Grafofon či Jack Jack, ktorí využívajú len mixážne pulty a káble. Laug-Techno-Bau Klub prinesú na Pohodu alternatívnu elektronickú hudbu. ďalšími menami z elektronickej scény sú Sky to Speak, Tittingur, Casi Cada Minuto, AC/Boys, Új Báha, PSJ, Subact a mnoho ďalších…


Martin Staňo sa pýtal Moniky Satkovej, ktorá má na starosti booking umelcov, na netradičné požiadavky umelcov. Tá diplomaticky odpovedala, že najväčšie požiadavky má Michal Kaščák a dodala, že žiadne extra požiadavky tento rok nezaznamenala. Išlo iba o drobnosti s umiestnením mien na plagátoch.


Ak by ste mali záujem aj o doplnkové predmety festivalu Pohoda, do obchodu pribudnú nové veci, po ktoré si tento rok môžete prísť aj osobne do kamennej predajne Pohody.


Pohoda začala spolupracovať aj s festivalom Rock for People aj keď to dramaturgicky nie sú úplne rovnaké festivaly. K dispozícii bude spoločná zľavnená vstupenka na obidva festivaly, ktorú tiež nájdete v Pohoda shope. Ako hovorí Michal, festivaly by mali spolupracovať ako proti sebe bojovať.


Ak sa bojíte, ako sa dostanete tento rok na festival, Pohoda dopĺňa hromadnú dopravu z Bánoviec, ostatné mestá ostávajú presne tak, ako minulý rok. Opäť budú premávať autobusy z Bratislavy, Košíc, Piešťan…


Organizátori taktiež rozširujú kapacity stanov na prenajatie, tak isto pribudnú aj chatky.


Posvietili si aj na hygienu, ktorá bude opäť nastavená veľkoryso a posúva sa kvalita. Všetky sociálne zariadenia sa tentokrát nebudú čistiť chemickými prostriedkami, no nezávadnejšími organickými prípravkami.


Festival sa približuje prírode. Všetky riady na festivale budú kompostovateľné.


Tak, ako minulý rok, aj tento rok prebiehala súťaž Visual Art Content. Vyhral ju Mário Kastelovič s inštaláciou, ktorá reaguje na momentálne spoločenské dianie. Inštalácia bude umiestnená v skleníku a ľudia sa budú môcť samotného umelca pýtať a diskutovať o tom, aké morálne ponaučenie si z tohto diela zobrali.


Michal upozorňuje, že cena lístkov sa už 23. mája zvyšuje o 10€, momentálna cena je 89€. Predávajú sa podobne, ako minulý rok a je predpoklad, že už pred začatím festivalu bude vypredané.


Na jeseň sa na Slovensko vráti Lola Marsh, ktorá vystúpi v bratislavskej A4 a košickej Tabačke.


Rozmiestnenie stage-ov ostáva, no rozmiestnenie barov a výčapných miest sa mení. Bude ich viac a budú bližšie k ľuďom, aby sa návštevníci toľko nenachodili. Víziou je umiestniť ich aj na netradičných miestach, napríklad v mužských sprchách v poobedňajších hodinách.


Nasledujú otázky divákov, ktoré tlačovú konferenciu pomaličky ukončia.


Viac informácii z Pohoda dňa_FM vám prinesieme ešte dnes, a celkový report môžete nájsť na našej stránke v zajtrajších doobedňajších hodinách. Sledujte interez.


interez.sk (Michal Blaško, Jaro Novák)
Príbehy
0
Komentovať (0)