Matej Mensatoris / / Veda
Kto by nepoznal Michaela Jacksona. Tento kráľ popu sa hrubými písmenami zapísal na scénu pop music a už teraz je jasné, že jeho hudba bude populárna...

Kto by nepoznal Michaela Jacksona. Tento kráľ popu sa hrubými písmenami zapísal na scénu pop music a už teraz je jasné, že jeho hudba bude populárna ešte dlhé roky. Okrem úžasnej hudby sa Michael zapísal do povedomia miliónov ľudí aj svojim tancom. Za všetky stačí spomenúť napríklad veľmi obľúbený moonwalk.

Okrem moonwalku sa však Michael preslávil aj patentom na to, aby v hudobnom klipe k piesni Smooth Criminal, bolo možné urobiť antigravitačné nakláňanie, tak typické pre tento klip. Ako sa to podarilo?

cdn.wittyfeed.com
cdn.wittyfeed.com

Toto sú snímky k patentu, vďaka ktorému bolo možné urobiť takýto náklon.

cdn.wittyfeed.com
cdn.wittyfeed.com

Tento spôsob na upravenie topánok bol patentom Michaela Jacskona, Michaela L. Busha a Dennisa Tompkina. Patent im bol udelený v roku 1992.

Na tomto obrázku je znázornené, ako bola v topánkach upravená horná časť, aby bolo možné previesť dokonalé naklonenie.

cdn.wittyfeed.com
cdn.wittyfeed.com

Najdôležitejšia však bola päta.

cdn.wittyfeed.com
cdn.wittyfeed.com

Tá bola k podlahe pripevnená pevnými spojmi, tak aby bolo možné previesť náklon, bez toho aby nastal pád. Topánka bola zafixovaná s podlahou, a tak poskytovala dostatočnú oporu.

S trochou praxe a cviku sa bolo možné urobiť aj takéto dokonalé prevedenie tohto triku.

cdn.wittyfeed.com
cdn.wittyfeed.com

Nie je žiadnym tajomstvom, že Michael Jackson bol skvelý umelec a spevák. No informácia, že bol tvorcom patentu takejto zaujímavej vychytávky, určite prekvapí nejedného fanúšika. Aj tu sa potvrdilo, že keď ide o Michaela Jacksona, tak vždy bol pred ostatnými.

Pozrite si jeho legendárny klip Smooth Criminal.

[youtube h_D3VFfhvs4 720 410]


Komentovať (0)