/ 0 / Michal Blaško
Kosatky sú jedny z najinteligentnejších tvorov žijúcich na našej planéte. Celý život sa zdržiavajú v rodinných skupinkách, spolupracujú pri prežívaní a pri love. Tento...

Kosatky sú jedny z najinteligentnejších tvorov žijúcich na našej planéte. Celý život sa zdržiavajú v rodinných skupinkách, spolupracujú pri prežívaní a pri love. Tento článok bude o kosatke, ktorej chýbajú dve plutvy. Je jasné, že bez nich je v prírode terčom a nie je možné, aby bez nich prežila, keďže plávanie a lov bez dvoch plutiev je takmer nemožné. Kosatke chýba chrbtová plutva a pravá bočná prsná plutva.

Túto kosatku sa podarilo odfotografovať pri pobreží Južnej Afriky Rainerovi Schimpfovi. Po jej sledovaní bolo zistené, že sama nedokáže loviť kvôli jej handicapu. S tým sa však rodina kosatiek vysporiadala po svojom. Členovia tejto rodiny lovia viac, a nosia jedlo postihnutej kosatke. Je to jeden z mála úkazov, ktorý sa vyskytuje v prírode.

Rainer Schimpf
Rainer Schimpf

Ak je jedinec v prírode postihnutý, je väčšinou vydaný napospas osudu a rodina ho odvrhne, pretože by bol pre nich iba príťažou. Táto rodina sa s tým však vysporiadala po svojom a pre nás to môže byť iba príkladom.

Rainer Schimpf
Rainer Schimpf

Je dôležité si uvedomiť, že tak ako aj ľudia majú rôzne kultúry, tak majú rôzne kultúry aj zvieratá a týka sa to aj kosatiek, čo sa ukázalo aj pri tejto rodine.

Rainer Schimpf
Rainer Schimpf


Komentovať (0)