Foto: facebook.com (Marc Sutton)

Obyčajný výlet v horách na bicykli ho pripravil o život.

Poľovnícka sezóna je obzvlášť nebezpečným obdobím roka, najmä pre turistov či športovcov, ktorí sa predierajú hustými lesmi. Niekedy nemusí pomôcť ani výrazný odev. O tom sa žiaľ presvedčil aj 34-ročný Marc Sutton, pôvodom z Caerphilly v južnom Walese. Toho počas výletu na horskom bicykli v sobotu večer zastrelil poľovník.

Marc bol podľa vyjadrení milým nadšencom snowboardingu a horskej cyklistiky. V Les Gets otvoril tohto roku súkromný catering a reštauráciu Wild Beets Kitchen. Vo Facebookovom poste napísal: „Nemôžem uveriť tomu, že toto je naše! Ťažká práca sa vypláca a sny sa plnia.“ Avšak krátko po rozbehnutí biznisu prišla rana.

Poľovník, 22-ročný muž, bol po incidente v nesmiernom šoku. „Incident sa odohral v sobotu večer v hustých lesoch blízko lyžiarskeho strediska Montriond, okolo 6 hodiny večer. Strelec upadol do obrovského šoku po tom, keď si uvedomil, čo vykonal. Teraz čelí súdu a väzeniu,“ povedal zdroj.

Lovecká sezóna sa vo Francúzsku začala len minulý mesiac a toto je jedna z najnovších situácií podobného druhu, ktorých nie je málo. Minulý rok bol 59-ročný turista zastrelený lovcom medveďov počas toho, ako sa prechádzal neďaleko dediny Taulignan. Stalo sa tak v prvých dňoch loveckej sezóny, ktoré taktiež vzali život 13-ročnému chlapcovi. Toho smutnou náhodou zastrelil jeho vlastný starý otec.

Lovecká sezóna je obdobím, počas ktorého je aj v slovenských lesoch zvýšený počet lovcov a poľovníkov. Preto je obzvlášť potrebné dbať na bezpečnosť pri prechádzkach v prírode a neobliekať si oblečenie splývajúce s okolím.

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)