Foto: Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Zmyslom lovu je zdolať korisť. Niekedy ale tento plán nevyjde a lovec trafí niečo, čo pôvodne ani vo sne neplánoval.

Keď sa vám smola lepí na päty, môžete byť aj ten najlepší lovec v okolí a aj dopadnete tak, ako títo traja muži. Keď sa v americkom Wisconsine spustila lovecká sezóna, mnohí muži sa vyzbrojili svojimi milovanými zbraňami a vydali sa do lesov poľovať na jelene. Ako to ale býva, niekedy vyhrá lovec, inokedy korisť…

Až traja muži sa v prvý deň loveckej sezóny postrelili vlastnými zbraňami a to nezávisle od seba. Prvý incident sa stal skoro ráno o 5:30. 49-ročný muž si zatiaľ za nezistených príčin strelil do pravého členka.

Druhý incident sa odohral až po deviatej hodine. Opäť 49-ročný muž sedel vo svojom aute, keď zbadal prechádzať jeleňa. Lovec preto rýchlo zobral svoju pušku, avšak ani nestihol zamieriť a ozvala sa rana. Muž si poslal guľku priamo do nohy a tá prešla ešte cez sedadlo a opustila priestory auta.

Foto: Pixabay

A neskôr sa niečo veľmi podobné zopakovalo aj do tretice. Tentoraz 51-ročný muž sa zohol a pištoľ, ktorú mal pri sebe, odrazu vystrelila. Aj v tomto prípade zbraň zasiahla lovcovi nohu.

Lovecká sezóna trvala vo Wisconsine iba krátko a to presne 9 dní. Počas nasledujúcich dní sa zaznamenali úrady ešte ďalšie štyri strelné zranenia. Vyzerá to teda tak, že jelene vo Wisconsine si nateraz môžu vydýchnuť, keďže sezóna už skončila. A vydýchnuť si môžu aj záchranári či manželky poľovníkov, keďže riziko postrelenia pri love sa vzhľadom na ukončenie sezóny rapídne znížilo.

Pozri aj: Ročne zabijeme viac rýb, ako kedy žilo ľudí na Zemi. Do roku 2048 budú preto svetové oceány mŕtve

independent.co.uk
0
Komentovať (0)