Foto: Facebook (Kuba Jana)

To čo občas napadne majiteľov zvierat je často na nepochopenie.

Vodiči v českej obci Kutná Hora včera zažili poriadny šok. Na niektorých miestach sveta sa vystupovanie slonov v cirkuse zakazuje a na iných sa zas kúpu v autoumyvárňach. Okolití vodiči boli poriadne prekvapení z predstavenia, ktoré im cirkus nachystal mimo lokality svojho stanu. A internet bol zas naopak poriadne pobúrený. Popravde sa niet ani čomu čudovať.

Namiesto toho, aby tento slon slobodne pobehoval po svojom prirodzenom prostredí, musí trpieť blbé nápady cirkusantov, ktorí ho odviedli do autoumyvárne a vyliali naňho saponát. Ten je určený na kapotu auta a rozhodne nie na ľudskú kožu či kožu úbohého zvieraťa. Cirkus sa však rozhodol konanie chovateľov obhájiť.

Náš chovateľ vyskúšal na vlastnej koži či šampón nie je dráždivý. Keď videl, že mu po niekoľkých minútach nič nespravil, nevidel dôvod, prečo by sa slon nemohol umyť v miestnej umyvárni,“ povedal pre televíziu Prima manažér cirkusu, Matěj Břešťák. Napriek tomu, že veterinárna správa prehlásila, že slon nemá podráždené oči ani ústa, rozhodli sa, že budú starostlivosť o zviera naďalej sledovať.

Pozri aj: Fajčiaci slon. Vedci sú zmätení z tohto veľmi nezvyčajného javu natočeného v prírodnej rezervácii, ktorý vás rozhodne zarazí

blesk.cz
Príbehy
0
Komentovať (0)