Polícia zasahuje voči antirúškarom, Ilustračná foto: Facebook/Jojo Hronkovič

Muži zákona v Piešťanoch neváhali a antirúškarov spacifikovali.

Ľudia odmietajúci nosiť rúška a antivaxeri dávajú o sebe vedieť čoraz hlasnejšie. Nedávno sa pustili do zdravotníckeho personálu v očkovacom centre. Množia sa aj prípady antirúškarov v supermarketoch. 

Podobné situácie sa vyskytujú stále a muži zákona sa na to len prihliadajú. Až doteraz. Antirúškari protestovali vo štvrtok pred obchodným domom Lidl, informoval o tom portál Startitup. Protest sa odohral približne o 19. hodine, policajti však použili hrubú silu.

Muži skončili v CPZ

K zásahu sa vyjadrila aj Polícia Slovenskej republiky. Ako píše na sociálnych sieťach, k antirúškarom a všetkým nešťastníkom, ktorí podľahli dezinformáciám bude nekompromisná.

Na mieste si celý prípad prevzal vyšetrovateľ a v súvislosti s udalosťou začal trestné stíhanie pre prečiny útoku na verejného činiteľa a výtržníctva. Policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode 3 mužov z Nitrianskeho kraja, ktorí sú v súčasnosti umiestnení v CPZ. Nadriadený vyhodnotil, že služobný zákrok bol vykonaný v súlade so zákonom.

Policajti stotožňujú všetky osoby, ktoré odmietali uposlúchnuť výzvy polície. Následne budú oznámené na príslušný RÚVZ na ďalšie konanie. Pravdepodobne ide o tie isté osoby, ktoré podobným spôsobom konajú aj v iných okresoch a krajoch.
Dve osoby podali po útoku trestné oznámenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa, ktorými sa bude zaoberať Úrad inšpekčnej služby.

“Na videu je jasne viditeľné, že policajti sa protestujúcim najprv snažili slušne dohovoriť. Keď však nepomohli ani zákony a došlo aj k potýčke, polícia musela zakročiť. Smutným faktom je to, že na záberoch sa objavilo aj niekoľko detí, ktoré pravdepodobne patrili k protestujúcim,” píšu policajti na Facebooku.

Celý konflikt medzi políciou a skupinou ľudí bez rúšok bol zaznamenaný na video a zverejnený na sociálnej sieti. Skupina ľudí obsadila priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť prekrytie horných dýchacích ciest.

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) upozorňuje na stupňujúce sa problémy v obchodných prevádzkach vyvolávané správaním skupín ľudí bez náležitého nosenia rúšok. Tieto osoby podľa SAMO vo väčšom počte a organizovaným spôsobom navštevujú predajne potravín na rôznych miestach a nechránení rúškami na tvári vykonávajú nákupy. Následne sa združia pri pokladniach, na ktoré vyložia svoj tovar.

Tam dochádza k sporom s personálom predajne, ktorý odmieta tovar nablokovať a dožaduje sa, v zmysle predpisov, aby si nasadili rúška, čo však títo ľudia odmietajú. Obchodníci preto apelujú na všetky kompetentné orgány, aby sa touto situáciou urgentne zaoberali a prijali rýchle a účinné opatrenia. Informoval o tom predseda SAMO Martin Krajčovič.

0
Uložiť článok
Komentovať