Parížska polícia zastrelila v sobotu ráno muža, ktorý ju ohrozoval sekáčikom na mäso. Oznámila to tamojšia prokuratúra. Dodala pritom, že polícia sa najskôr pokúsila muža paralyzovať tzv. taserom. TASR správu prevzala z agentúry AFP.
Muž sa narodil v roku 1984 v Sudáne a doteraz nemal záznam v registri trestov. Prokuratúra uviedla, že v súvislosti s jeho činom aj reakciou polície spustila dve vyšetrovania.
K incidentu došlo na zastávke električky na východe Paríža. Muž bol oblečený ako Arab, pričom sa oháňal sekáčikom na mäso. V rukách mal tiež zápisník písaný v arabčine.
Nezahodil ho, postupoval bližšie k policajtom
Štyria policajti, ktorí boli k incidentu povolaní, ho podľa vyhlásenia prokuratúry vyzvali, aby sekáčik zahodil. Výzvu však neuposlúchol a postupoval čoraz bližšie k policajtom.
Tí sa najskôr pokúsili použiť taser, podrobnosti však nie sú známe. Následne však začali na muža strieľať, pričom podľa prvotných medializovaných správ vystrelili približne 20-krát.
Žiaden z policajtov sa pri incidente nezranil. Všetci štyria však podľa prokuratúry utrpeli „šok“ a previezli ich do nemocnice.
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu














Nahlásiť chybu v článku