Foto: Facebook.com (Tasmania Police)

katka / / News
Prístup týchto policajtov vás zaručene dostane.

Byť opitý a robiť výtržnosti je, samozrejme, trestný čin, ktorý môže mať reálne právne následky. Je tiež pravdou, že opitosť nie je zrovna najbezpečnejšia – keď ledva stojíte na nohách a nemáte sa pod kontrolou, môže sa vám čokoľvek stať. Hoci je pravdou, že opití majú väčšinou šťastie.

Našťastie, ak vás v Tasmánii nájdu opitých na mol, polícia vás vezme domov, uloží do postele a dá si s vami selfie, aby ste si ráno pamätali, čo sa stalo. Hotové zlatíčka v uniformách.

Muž menom Reece si poriadne užil noc v meste, no trochu to prehnal a prišla si po neho polícia. No dali mu na ruky putá, strčili ho do cely a naparili poriadnu pokutu? Nie. Očividne toto nie je spôsob jednania v Austrálii. Namiesto toho ho dvaja policajti odviezli domov a uložili do postele. To je takmer kráľovský prístup k veci.

Tasmania Police encourages party-goers to plan ahead so they can enjoy their night. Senior Sgt Craig Fox, of Northern…

Geplaatst door Tasmania Police op zondag 28 mei 2017

Keďže obaja policajti si zrejme zažili s Reecom veľa srandy, urobili si s ním jeho mobilom selfie, aby mal na čo spomínať.

Samozrejme, fotografia sa objavila na sociálnych sieťach a každý bol ohúrený prístupom policajtov. Pod fotkou sa objavili rôzne komentáre: „Počkať, počkať. Takže ty si sa ožral a zobudil si sa vo svojej posteli a nie v cele? V akej rozprávkovej krajine to žiješ?!

Toto však nie je jediný prípad, kedy policajti odniesli opitého človeka domov. Podobný príbeh sa udial aj v Brisbane. „Dobrá práca! Pred pár rokmi mi o štvrtej ráno zaklopali na dvere dvaja policajti, ktorí doniesli môjho spolubývajúceho domov. Nevedel stáť na nohách a takmer nereagoval na svet okolo seba. Jeden z policajtov dodal, že stratil svoj mobil a peňaženku, no našli ho pred barom a tvrdil, že býva tu.

Ukázalo sa, že spolubývajúci mal za sebou ťažký deň – hral kriket a alkohol v spojení so slnkom urobil svoju prácu. Odvliekol sa do istého nemeckého klubu, kde si po neho prišli policajti. Nasmiali sa na ňom a dokonca mu doniesli aj pohár vody, aby mu nebolo ráno príliš zle a odviezli ho domov.

Tomu sa hovorí pomáhať a chrániť. Zažili ste aj vy nejaké vtipné alkoholické príbehy? Podeľte sa o ne s nami v komentároch.

Pozri aj: 10+ najbizarnejších príhod, ktoré zažili slovenskí maturanti počas tohtoročných ústnych maturít. Mnohé z nich vás dostanú

ladbible.com
Komentovať (0)