Foto: Wikimedia (Rapidfire)

Plochozemci si organizujú veľkú plavbu.

Nad mierou ich pokrytectva sa však zastavuje rozum. Títo ľudia, ktorí sa domnievajú, že Zem je plochá, pôjdu na plavbu loďou, ktorej navigačný systém sa opiera o fakt, že Zem je okrúhla. Ak teda dorazia šťastne do svojho cieľa, už len tento fakt vyvracia ich teóriu. Súčasné lode využívajú GPS a posledné elektronické navigačné systémy.

Tie najmodernejšie systémy z oblasti navigácie sú naozaj veľkým pokrokom z hľadiska bezpečnosti. GPS dokáže takmer dokonale odhadnúť pozíciu lode a týmto spôsobom udržať jej kurz. A to všetko vďaka satelitom, ktoré obiehajú našu elipsovitú planétu. Že by o tomto fakte Flat Eartheri netušili? Nuž keby aj áno, ignorancia sa v tomto prípade opäť stáva najlepším argumentom.

Pixabay

Podľa Flat Earth Wiki sa turisti nemusia obávať toho, že by sa pri akejkoľvek aktivite a pozícii prepadli z okraja našej planéty. Severný pól je totiž údajne stredom našej plochy a Antarktída nás obkolesuje, čím tvorí prirodzenú bariéru. Pokiaľ by boli plochozemci zodpovední aj za riadenie lode, zrejme by si na mori pobudli poriadne dlho.

sciencealert.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy