foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Tretí deň Pohody bol nekompromisne najlepším.

Fantastický festival na trenčianskom letisku skončil. My sme však boli prítomní počas prvého, druhého aj tretieho a teda posledného dňa. A môžeme svedomito skonštatovať, že Pohoda si zaslúži byť v rebríčkoch najlepších európskych festivalov. A to len v tom najlepšom duchu. Samozrejme ostatné akcie tohto typu nechceme porovnávať, keďže každá z nich je maximálne originálna.

Keďže Pohoda 2018 nebola výnimkou, svoj posledný deň musela uzavrieť veľkolepo. A ako inak sa dá vytvoriť mimoriadne finálne, keď nie ďalšími sľúbenými headlinermi a účasťou verných fanúšikov? Spokojnosť účastníkov festivalu nemusí byť ani vypovedaná, keďže za ňu hovorí masová účasť, ohromná aktivita na sociálnych sieťach a taktiež úsmev, kam sa len pozriete.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Finálny „pohodový“ deň bol poriadne horúci. Slniečko nám tak zabezpečilo dobrú náladu, kladné ohlasy a taktiež veľkú, veľkú a ešte raz veľkú účasť na každom jednom koncerte, akcii či prednáške. Počas dňa nám chvíle spríjemnila Československá filharmónia, no aj Medial Banana a ich pozitívne vibrácie.

K večeru opäť prišiel ohromný výber interpretov. V Aréne Slovenskej Sporiteľne sa v plnej paľbe predviedla ukrajinská Onuka, zatiaľ čo na hlavnom stage-i doznievali britskí Everything Everything, po ktorých sa predstavila švédska kapela Little Dragon. O desiatej sa nám žiaľ opäť prekrížili vystúpenie kapiel Trosky a Calexico. Voľba však bola jasná. Počas koncertu ikonických slovenských raperov prevládala v stane veľmi silná a energetická atmosféra, ktorá sa nevidí len tak hocikde.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Koncertu Veca a Midiho však predchádzalo pompézne vystúpenie Rodrigueza. Aj napriek tomu, že tento pán je už v úctyhodnom veku, na jeho výkone sa zub času vôbec neodzrkadlil. Práve naopak, roky skúseností, pokora a ohromný talent tiež zabezpečili jedno z najviac magnetických vystúpení, aké ste na Pohode mohli vidieť.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

O 23:00 ho vystriedala LP, ktorá fanúšikov naladila na tú správnu nôtu. Hitovky aj slaďáky sypala z rukáva a môžeme povedať, že taktiež išlo o znamenité vystúpenie. V noci sa zvýšila koncetrácia elektro-interpetov. Nesmieme zabudnúť na zahraničných Gus Gus či Sophie, no bezkonkurenčne najvďačnejšie publikum mali slovenskí B-Complex a Jimmy Pé, ktorého playlist pozostával z bangerov, nových songov, ale aj malého prekvapenie v podobe „All you need is love“ na záver.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Ak ste sa Pohody nezúčastnili, určite to budúci rok napravte. 20 ročná tradícia organizovania tohto festivalu zabezpečila to, že je na skutočne vysokej úrovni.

Všetky fotografie si môžete pozrieť v našej galérii

Pozri aj: Druhý deň Pohody s jedným zrušeným koncertom a večerným dažďom. Po varovaniach pred búrkou prišiel Jamie Cullum či Pussy Riot

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )