foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Pohoda pokračuje a s ňou aj príval mnohých svetoznámych mien.

Je tu ďalší deň a Pohoda sa ešte stále neblíži ku svojmu koncu. Názov festivalu iba potvrdzuje jeho uvoľnenú atmosféru a familiárnu náladu, ktorá panuje medzi návštevníkmi. Piatok doobeda nás zaskočilo horúce počasie, ktoré sa po zbytok dňa len zintenzívňovalo. Poobede však prišli varovania pred búrkou, ktoré chod festivalu nenarušili, no spôsobili menší rozruch. Čo však spôsobilo väčšie znepokojenie, bol fakt, že Glass Animals z neznámych príčin zrušili svoje vystúpenie.

Ľudia sa ukrývali v stanoch a krytých stagoch. Tie však na interpretov a bohaté vystúpenia tiež neboli chudobné. Poobede sme zamierili na koncert skupiny Nvmeri, ktorí podali pre seba typicky skvelý výkon. A publikum sa im samozrejme odvďačilo poriadnym potleskom. Mimo hudby sa však návštevníci mohli venovať aj rôznym iným aktivitám. Svoje túžbu po tvorivosti mohli ukojiť v kreatívnej zóne. Dávku zábavy sme si išli vyzdvihnúť vystúpenie známych slovenských komikov.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Jedno z najzaujímavejších vystúpení nám zabezpečili aj Confidence Man, ktorí predviedli doslova neuveriteľnú show. Spievať a tancovať zároveň rozhodne nie je jednoduchá úloha, no táto austrálska skupina to dokázala s absolútnym prehľadom. Medzi fanúšikmi vytvorili ohromujúcu atmosféru a na pódiu predviedli perfektnú šou v podobe kombinácie spevu, originálnej choreografie a elektro-housového podmazu. Po zotmení sa postaral o romantické chvíle Jamie Cullum.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Vystúpenie hodné svetovej  hviezdy prilákalo pred hlavný stage množstvo fanúšikov a to aj napriek daždivému počasiu. Najúspešnejší britský jazzový hudobník súčasnosti pomohol k tomu, aby sme zabudli na chladný upršaný večer a užili si prítomnosť jeden druhého. Sympatický Angličan odspieval a súčasne odohral na klavíri niekoľko svojich originálnych piesní a taktiež predstavil aj covery známejších spevákov. Publikum dostal osvojenou verziou Please don’t stop the music od Rihanny či Sinnerman od Niny Simone.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Jamie ako jeden z headlinerov rozhodne nesklamal. Popri ňom nás však potešili aj ďalší interpreti spomedzi, ktorý nesmieme zabudnúť na St. Vincent, Auroru či americkú rapovú hviezdu Dannyho Browna. Náš večer sme ukončili s protipolitickým divadelným predstavením, o ktoré sa postaralo ruské spevácke zoskupenie Pussy Riot. Aj napriek pár oblakom pokračovala Pohoda vo veľmi pozitívne ladenom duchu. Mnoho skvelých koncertov je ešte pred nami, takže zostaňte spoločne s nami navnadení na to, ako sa festival na trenčianskom letisku skončí.

A keď chcete vidieť, ako to vyzerá na Pohode práve teraz, nezabudnite sledovať naše „storíčka“ na Instagrame @interezsk.

Všetky fotografie si pozri v našej galérii

Pozri aj: Legendárny Marley a ohromujúca show The Chemical Brothers. Takto vyzeral prvý deň na Pohode 2018

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )