foto: Pixabay

Užívate si september? Nuž, užívajte. Našej planéte údajne ostáva už len jeden deň, kým nastane koniec.

To aspoň tvrdia tí, ktorí veria biblickým predpovediam. Koniec sveta by údajne mal prísť už zajtra, a to 23. septembra. Avšak všetci verní kresťania sa dostanú do neba, kým všetci ostatní budú musieť ostať na Zemi a trpieť.

Konšpirační teoretici sú presvedčení o tom, že všetkému môže byť na príčine zoskupenie hviezd v konštelácii Leva a Panny. Práve to spustí koniec všetkého. Poukazujú tiež na pasáž Biblie Zjavenie 12: 1-2, ktorá predpovedá obrovskú astrologickú udalosť.

pixabay.com

Píše sa v nej nasledovné: „Potom sa na nebi ukázalo veľké znamenie: Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd. Bola ťarchavá a kričala v bolestiach, lebo mala rodiť.“

Ak ani vy presne nerozumiete, o čo ide, žena má zrejme predstavovať Pannu, koruna Leva a chodidlá mesiac. Posledným kúskom skladačky je slnko, ktoré by malo prejsť cez zostavu 23. septembra a priniesť so sebou (údajne) deštrukciu a utrpenie.

Ak (naozaj veľké ak) k takejto konštelácii hviezd dôjde a proroctvo sa naplní, veriaci tvrdia, že koniec sveta by mohol nastať v priebehu siedmych rokov. Počas tých siedmych rokov príde na Zem Antichrist a spôsobí skazu, čo neznie príliš vábivo.

pixabay.com

Tak, či onak, väčšina ľudí tejto voľnej interpretácii príliš neverí a odmieta ju aj veľká časť kresťanskej komunity. Veria, že myšlienka na koniec sveta pochádza z dvoch veršov, a to: „Lebo na povel, na hlas archanjela a zvuk Božej poľnice sám Pán zostúpi z neba a tí, čo umreli v Kristovi, vstanú prví. Potom my, čo žijeme a zostaneme, budeme spolu s nimi v oblakoch uchvátení do vzduchu v ústrety Pánovi, a tak budeme navždy s Pánom.“

„Pánov deň príde ako zlodej. A vtedy sa nebesia s rachotom pominú, živly sa páľavou rozplynú, aj zem i diela, ktoré sú na nej.“

Trochu na veselšiu nôtu, rovnaká predpoveď sa objavila aj minulý mesiac a stále sme tu. Zahŕňala rovnakú konšteláciu hviezd, tvrdilo sa však, že nás neznáma Planéta X rozdrví na prach. A aby sa všetko zamotalo ešte viac, niektorí veriaci si myslia, že 23. september je len falošný poplach a koniec sveta nastane v inom dátume.

pixabay.com

V každom prípade, necháme na vás, čomu veríte a čomu nie. Aj tak však 23. september strávime určite čo najpríjemnejšie. Viete, keby náhodou predsa.

Pozri aj: Biosféra 2: Živé laboratórium, kde 8 ľudí strávilo dva roky. Po ukončení bizarného experimentu sa jeden z členov takmer rozpadol

indy100
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy