Foto: Screen z filmu Ja, Robot

Dobré ráno, je streda 10. októbra a vy si môžete vypočuť ďalšiu časť Interez PODCASTU.

Vitajte pri ďalšom dieli nášho pravidelného týždenného Interez podcastu. Prinášame vám ho každú stredu, vždy o 7. hodine ráno. Ak ste nestihli ten minulý, nájdete ho na tomto odkaze


Novinka: Náš podcast môžete počúvať už aj na iTunes.


V dnešnom podcaste si budete môcť vypočuť:

  • Ako presvedčiť ľudí, že nie ste len strojom s umelou inteligenciu a detaily zaujímavého výskumu vedcov z MIT
  • Tipy na premiérové filmy
  • Kde a ako nakúpiť drogériu bez plastových obalov
  • Prečo navštíviť Zobor a ako sa môže v budúcnosti zmeniť

V budúcnosti, možno blízkej, možno vzdialenej, sa môžeme stretnúť so závažným problémom, kedy nebudeme zisťovať či komunikujeme s umelou inteligenciou, ale budeme musieť ľudí presviedčať, že my sami nie sme len výtvorom robotiky. Ako to teda urobiť? Na túto otázku sa vo svojom poslednom výskume pokúsili odpovedať John McCoy a Tomer Ullman, vedci z Massachusettského technologického inštitútu (MIT).

Foto: Pexels

Ak očakávate slovo s hlbokým významom, silnou emóciou či skrytým pozadím, potom ste na veľkom omyle. Kľúčovým pojmom na presvedčenie človeka, že nie ste len robotom s umelou inteligenciou, je slovo spojené s každodennou a pomerne primitívnou ľudskou činnosťou. Zo vzorky viac ako 2000 opýtaných totiž vo výskume najlepšie obstálo slovo „výkal“. Práve tento pojem za ľudský označilo percentuálne najväčšie množstvo respondentov.

Foto: Pixabay

Podcast portálu Interez môžete bezplatne počúvať a samozrejme odberať zatiaľ na týchto platformách:

Počúvali ste druhý diel Interez podcastu, ktorý pre vás budeme pripravovať pravidelne, každý týždeň, vždy v stredu ráno o siedmej hodine. Majte pokojný zvyšok týždňa a príjemný víkend. Dopočutia znovu o týždeň.

Najnovšie články