foto: Google Earth

Dobré ráno, je streda 3. októbra a vy si môžete vypočuť náš prvý Interez PODCAST.

Vitajte pri prvom dieli nášho pravidelného týždenného podcastu. Každú stredu o siedmej ráno si budete môcť vypočuť podcast webu interez.sk.

V našom prvom podcaste si budete môcť vypočuť:

  • Zaujímavosti o časových pásmach a o Diomedových ostrovoch, kde môžete cestovať v čase
  • Myšlienku, ktorá sa šíri celým svetom
  • Tip na film
  • Tip na jesenný výlet

Diomedové ostrovy v Beringovom prielive sú najlepším miestom na cestovanie v čase. Súostrovie totiž tvoria dva ostrovy, Veľký Diomedes a Malý Diomedes. Kým Veľký Diomedes patrí Rusku, Malý už Spojeným štátom americkým. Ostrovy sa nachádzajú každý na opačnej strane dátumovej hranice. Z jedného ostrova na druhý je to síce len na skok, približne 3 km, no cesta vám v konečnom dôsledku potrvá takmer celý deň. Ak vyrazíte z Malého Diomedesu vrátite sa totiž za pár minút o 21 hodín do minulosti.

foto: Public domain

Ak si myslíte, že tento paradox v nehostinnej oblasti Beringovho prielivu nikoho neovplyvňuje, vedzte, že na Ruskom ostrove žije asi 400 ľudí kým na americkom asi 135. Kým teda 31. decembra na ruskom ostrove už oslavujú Nový rok, na tom americkom majú posledný deň toho starého ešte len pred sebou.

foto: Public domain

Podcast portálu Interez môžete bezplatne počúvať a samozrejme odberať zatiaľ na týchto platformách:

Počúvali ste vôbec prvý Interez podcast, ktorý pre vás budeme pripravovať pravidelne, každý týždeň, vždy v stredu ráno o siedmej hodine. Prajeme vám veľa síl do konca pracovného týždňa. A tešíme sa na vás s ďalším podcastom už budúcu stredu v pravidelnom čase o siedmej ráno.

Najnovšie články