Foto: Screen: Youtube (New China TV)

Vysiela správy v dvoch rôznych jazykových verziách.

Čínska štátna tlačová agentúra Xinhua predstavila svetu nového člena svojho spravodajského tímu. Je ním umelá inteligencia. Aj napriek tomu, že čínsky a anglicky hovoriace rosničky majú ľudský vzhľad, ich prejav hovorí o opaku. Dokonca by sa dalo povedať, že pôsobia celkom desivo.

Pohyb úst počas monológu a taktiež ich mimika nezodpovedajú ľudskému správaniu sa, a tak ide na prvý pohľad o robotov. “Umelé rosničky sa oficiálne stali súčasťou Xinhua News Agency,” uvádza agentúra, ktorá zároveň dodáva, že robotické rosničky budú ďalej spolupracovať s ľudskými spravodajcami a budú podávať spoľahlivé správy o počasí.

Umelá inteligencia je dostupná cez čínske aj anglické aplikácie, na webstránke televízie a taktiež cez verejný účet na WeChate. Za vývojom rosničiek stojí čínska firma, ktorá je zároveň vývojárom vyhľadávacieho enginu Sogou. Agentúra uvádza, že pri podávaní správ o počasí dokážu rosničky docieliť rovnaký efekt, ako ľudia. Pokiaľ sa však pozriete na video nižšie, zistíte, že to nie je tak celkom pravda.

Mimo toho, že rosnička pôsobí strojene svojím prejavom, jej hlas je taktiež očividne robotický a nie je v ňom počuť žiadnu intonáciu. Napriek tomu ide o slušný krok vpred, ktorého muchy by mali byť vychytané s ďalším vývojom.

engadget.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )