Foto: zivekamery.sk

Počasie prekvapuje svojimi výkyvmi.

Kým ešte pred týždňom sme tu mali vyslovene letné počasie, momentálne na Slovensku zažívame vlny ochladenia. A najviac sa tieto zmeny prejavujú v horských oblastiach. Na vrcholoch Tatier sneží.

Obdobne je to aj v Nízkych Tatrách, na Chopku. Tam je momentálna teplota iba 1 stupeň Celzia.

Padali teplotné rekordy

SHMÚ informoval, že v Poprade včera ráno klesla teplota iba na 3,7 stupňa Celzia. Aj v Kamenici na Cirochou bolo chladno. Tam namerali iba 6,3 stupňa Celzia. Pre dátum 10. júla sú to rekordne nízke teploty na oboch staniciach.

Ako uvádza portál cas.sk, v Poprade skoro ráno zaznamenali aj prízemný mráz. Vo výške 5 centimetrov nad povrchom bola teplota vzduchu -1 stupeň Celzia.

Ždiar po daždi
Foto: Unsplash.com

Rekord aj v Maďarsku

Podľa hnonline.sk v Maďarskej obci Zabar, blízko Slovenska padol takisto najchladnejší rekord Maďarska a to iba 3,5 stupňa Celzia. Doterajší minimálny rekord v Maďarsku pre 10. júl mal hodnotu 4,3 stupňa Celzia.

Dnešná predpoveď

Počasie u nás dnes ovplyvní plytká tlaková níž. Bude polooblačno až oblačno, na severe a východe prehánky. Teploty možno očakávať 20 až 25 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku bude prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 12 až 9 a najvyššie denné 22 až 25 stupňov Celzia.

Na strednom Slovensku bude prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 11 až 6 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov Celzia.

Na východnom Slovensku sa očakáva prevažne oblačné počasie a prehánky. Najnižšie ranné teploty 11 až 7 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov Celzia.

Na horách vo výške 1000 m prevažne oblačno a prehánky. Najnižšia ranná teplota 7 a najvyššia denná 16 stupňov C.

TASR
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )