Foto: The Aviation Herald

Lietadlo spoločnosti Latam muselo po silnom krupobití núdzovo pristáť.

Napriek tomu, že letecká doprava patrí k štatisticky najbezpečnejším spôsobom prepravy, jej nehody a kuriózne situácie patria medzi tie najviac medializované. Možno si ešte spomeniete na prípad zo začiatku leta, kedy silné krupobitie poškodilo lietadlo čínskej spoločnosti Tianjin Airlines. Netrvalo dlho a rovnaký scenár sa odohral aj v Južnej Amerike. 

Silný vietor s rýchlosťou až 200 km/h sa spolu s krupobitím postarali o napätú situáciu na palube Čilskej leteckej spoločnosti Latam Airlines. Lietadlo smerujúce z brazílskeho Sao Paolo do hlavného mesta Čile – Santiago, muselo núdzovo pristáť asi po 80 minútach letu. Po strete s nepriazňou počasia najskôr znížilo letovú výšku a nakoniec pristálo v Argentíne, na letisku Ezeiza v Buenos Aires.

Foto: AirNav.com
Foto: The Aviation Herald

Kuriózna nehoda si našťastie nevyžiadala žiadnych zranených. Cestujúci boli z Buenos Aires odklonení na iné lety, ktoré ich priviedli do cieľovej destinácie v Čile. Poškodené lietadlo ostalo na zemi a do svojej opravy bude umiestnené na medzinárodnom letisku Ezeiza. Išlo o stroj francúzskej spoločnosti Airbus A320-200.

Foto: Alerta roja
Foto: The Aviation Herald
santiagotimes.cl
Príbehy
0
Komentovať (0)