Ak povieme „slovenské“ more, určite sa vám s týmto výrazom spojí Chorvátsko. Chorvátsko ale toho ponúka ďaleko viac, ako len miesta zábavy. Skrýva aj...

Ak povieme „slovenské“ more, určite sa vám s týmto výrazom spojí Chorvátsko. Chorvátsko ale toho ponúka ďaleko viac, ako len miesta zábavy. Skrýva aj krásnu prírodu a to nemusíme ísť ani na Makarskú, či si ísť pozrieť Plitvické jazerá.

Na juhovýchodnej časti ostrova Dugi otok môžete nájsť Park prírody Telašćica. Jedným z unikátov, ktoré tento park ponúka, je práve jazero Mir, v ktorom je voda slanšia ako v mori. Jazero je plnené morskou vodou cez množstvo množstvo podzemných mikro puklín. V lete teplota vody môže prekonať aj 33 stupňov Celzia. Okrem tohto unikátneho jazera ponúka toho tento park omnoho viac.  Z vonkajšej strany zálivu Telaščica sa z mora dvíha najvyšší útes Jadranského mora. Dosahuje výšku až 161 metrov a najhlbšia časť mora pod ním dosahuje hĺbku až 85 metrov. Častými návštevníkmi tohto parku sú aj delfíny, možno aj kvôli jednej z najkrajších pláži Saharun v Jadrane, ktorým sa Dugi otok môže pochváliť.

jazero-mir
chasingthedonkey.com

zdroj: chorvatskodovolenka.sk, adriatic.hr

Príbehy
0
Komentovať (0)