V nedeľu sa konal slalom žien v Kranjskej Gore.

V nedeľu 9. januára bol na programe slalom žien v slovinskom stredisku Kranjska Gora. Slovenská pretekárka Petra Vlhová po prvom kole kritizovala podmienky na trati, pred druhým kolom bolo jej manko na 1. miesto len 8 stotín sekundy.

Prvé kolo

Petra Vlhová mala po prvom kole veľkú šancu na triumf. Slovenka skončila druhá, no manko 8 stotín sekundy na prvú Wendy Holdenerovú nevyzeralo až tak hrozivo, píše Sportnet.

Tretia bola po prvom kole Mikaela Shiffrinová, ktorá rovnako nepovedala posledné slovo pri boji o víťazstvo, na Švajčiarku strácala 25 stotín. Štvrtá Lena Dürrová z Nemecka by mohla zabojovať o pódium, piata Rakúšanka Katharina Liensbergerová už skôr nie.

Martina Dubovská prvé kolo nezvládla a vypadla, Elese Sommerová skončila hlboko v poli porazených.

Druhé kolo

Ako informuje portál Sportnet, v druhom kole sa výrazne pomenilo predbežné poradie. Predtým, než na trať nastúpilo posledných sedem pretekárok, sa na prvé miesto dostala Ana Buciková, za ňou nasledovali Ali Nullmeyerová a Katharina Truppeová.

Pri jazde poslednej trojice sa opäť menilo poradie. Na prvé miesto predbežne zasadla Švédka Anna Swenn-Larssonová. Perfektná jazda od Vlhovej! Predbežne sa drží na 1. mieste. Slovenka zajazdila najlepšiu jazdu 23 stotín pred finálne druhou Wendy Holdenerovou.

Tretia napokon skončila Swenn-Larssonová, Mikaela Shiffrinová jazdu nedokončila.